Dwie pary butów mogą odmienić komfort pieszych wędrówek? Jack Wolfskin z kolekcją Discover - Recover przekonuje, że tak!

Marka Jack Wolfskin najnowszą kolekcją butów wyznacza nowe standardy i prezentuje produkty oparte na funkcjonalności, zrównoważonym rozwoju i najnowocześniejszych materiałach. Te innowacyjne projekty obuwia stworzone zostały w myśl hasła: najpierw akcja, potem regeneracja.

Piesze wycieczki, wędrówki górskie czy trekking? Niezależnie od rodzaju sportu, odpowiednio dobrane obuwie to podstawa. Musimy jednak pamiętać, że wraz ze zmianą aktywności, zmieniają się również potrzeby naszych stóp. O ile na początku należy zapewnić im odpowiednie wsparcie, ochronę przed niekorzystnym podłożem czy stabilizację, o tyle po skończonym wysiłku przyda im się wypoczynek i ukojenie. Marka Jack Wolfskin prezentuje więc oryginalną koncepcję kolekcji na lato 2023. W jej skład wchodzą dwa doskonale uzupełniające się modele obuwia. Pierwszy – Terraquest – to niezwykle solidny but, dedykowany miłośnikom długich wycieczek po wymagających terenach. Drugi – Spirit A.D.E, który pomaga w regeneracji po długim dniu na szlaku. Jest lekki i przewiewny, dzięki czemu zapewnia stopom niezbędny odpoczynek.  

Model Terraquest wyróżnia trwała konstrukcja, która gwarantuje najlepszą ochronę w trudnym terenie i przy każdych warunkach pogodowych. Solidne, nowoczesne buty do wędrówek, w znacznej części wykonane z komponentów pochodzących z recyklingu, wyposażone są w wysoki kołnierz zapewniający lepsze wsparcie kostki, cholewkę z wysokiej jakości skóry oraz bieżnik 360 stopni, który idealnie sprawdza się w mokrych warunkach. Buty pokryte są wytrzymałym, odpornym na ścieranie materiałem Nylon Cordura Ballastic. Dodatkowo, projekt wzbogacono o pochodzącą w pełni z recyklingu, wodoodporną, oddychającą membranę Texapore Ecosphere oraz zapewniającą większą przyczepność podeszwę zewnętrzną Vibram® Ecostep z wypustkami, które są odpowiednie na nierówne i kamieniste szlaki. 

Model Spirit A.D.E przynosi natomiast ulgę zmęczonym po długim dniu wędrówki stopom. Wykonany jest z pianki Reflex Foam, amortyzującej wyściółki z wypustkami (przypominającymi popcorn) oraz dmuchanej międzypodeszwy z pianki EVA, która dzięki wyposażeniu w wiele elastycznych nitek, naturalnie porusza się i dopasowuje do każdego kroku, relaksując i kojąc zmęczone stopy. Ponadto, buty Spirit wykończone są systemem szybkiego sznurowania, który sprawia, że ich zakładanie i zdejmowanie jest niemal błyskawiczne, a niezwykle cienka, wygodna i bezszwowa cholewka z siateczki umożliwia przyjemną wentylację.

Najnowsza kolekcja obuwia od wilczej marki to kompleksowe rozwiązanie dla wielbicieli wędrówek. Dwie uzupełniające się pary butów pomogą odpowiednio zadbać o komfort stóp zarówno podczas większego wysiłku, jak i spokojniejszej formy aktywności czy regeneracji.