Czeskie ośrodki narciarskie inaugurują sezon

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów i miłośników narciarstwa zjazdowego, snowboardu, biegówek oraz innych sportów zimowych: czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu, intensywnie zaśnieżają trasy zjazdowe. Część z nich już działa, z kolei pozostałe rozpoczną pracę w najbliższych dniach.

Sprawdź #ZimoweVademecum: https://www.visitczechrepublic.com

Niektóre czeskie ośrodki narciarskie działają już od początku grudnia. To między innymi:

  • SkiResort CERNÁ HORA – PEC (działa od 3 grudnia);
  • Ośrodek narciarski Klínovec (działa od 4 grudnia);
  • Sezon zimowy w ośrodku Dolní Morava (działa od 4 grudnia).

10 grudnia został zainaugurowany z kolei sezon w Szpindlerowym Młynie. W tym dniu ośrodek zaoferował gościom promocyjne ceny. Jednak to nie koniec atrakcyjnych ofert. Im wcześniej zakupimy skipass, tym będzie taniej. 

Z kolei 18 grudnia, czyli w trzeci grudniowy weekend, prace rozpocznie Ješted. W ośrodku zostanie otwarta nowa trasa zjazdowa Skalka. Przed poprzednim sezonem zimowym poszerzone zostały trasy zjazdowe Slalomák, Liberecká i Beranova cesta. Na Ještedzie działa nowy system naśnieżania Snow Factory, który jest w stanie produkować śnieg, bez względu na panujące temperatury. Dzięki temu rozpoczęcie sezonu jest zaplanowane na sobotę 18 grudnia. Ośrodek oferuje 5 kolejek linowych i 6 wyciągów. Trasy zjazdowe są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, ale także dla doświadczonych narciarzy. Gdy śnieg dopisze, będzie można korzystać także z toru saneczkowego, który rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki linowej Skalka.

Jakie obostrzenia czekają na narciarzy w Czechach?

Zgodnie z rozporządzeniem rządu z ośrodków narciarskich mogą korzystać osoby posiadające certyfikat ozdrowieńca (ważny do 180 dni) lub potwierdzający szczepienie (od ostatniej dawki musi upłynąć co najmniej 14 dni). To rozporządzenie nie dotyczy dzieci poniżej 12 lat. U dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat jest uznawany, oprócz certyfikatu ozdrowieńca lub potwierdzającego szczepienie, także test PCR, nie starszy niż 72 godziny. We wszystkich pomieszczeniach obowiązuje noszenie maseczek.

Oficjalne, rządowe informacje dotyczące sytuacji pandemicznej>>

Więcej o: