Kampania marketingowa DZT. Kampania #DiscoverGermanyFromHome - aktualne działania w mediach społecznościowych

Warszawa, 31 marca 2020 - Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), w dobie obecnych ograniczeń, kontynuuje działania marketingowe na kanałach społecznościowych w ramach kampanii #DiscoverGermanyFromHome. Głównym celem jest tworzenie inspirujących, empatycznych i jednocześnie pouczających treści oraz interaktywnych postów, jak również wymiana poglądów z potencjalnymi gośćmi. Kampania prezentuje wirtualnie atrakcje turystyczne w Niemczech we wszystkich 16 krajach związkowych. W ten sposób DZT zaprasza do wirtualnego odkrywania Niemiec i wzmacnia kontakt z klientami, którzy w przyszłości zechcą odwiedzić Niemcy. Oprócz hasztagu #DiscoverGermanyFromHome kampania wykorzystuje hasztagi, które już krążą w sieci jak #staysafe, #stayathome czy #traveltomorrow.

„Pomimo ograniczeń jesteśmy aktywni” - wyjaśnia Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT. „Aby w ciekawy i inspirujący sposób utrzymać zainteresowanie Niemcami, jako celem podróży, jesteśmy przez cały czas aktywni na ponad 30 kanałach społecznościowych. Koncentrujemy się na interesujących treściach i interaktywnych postach. Z naszych sprawdzonych narzędzi online korzystamy nie tylko podczas bezpośrednich rozmów z klientami, ale także w czasie dialogu z naszymi niemieckimi oraz międzynarodowymi partnerami z branży turystycznej”.

Ze względu na obecną sytuację DZT przełożyła planowane działania marketingowe na wszystkich rynkach, w tym kampanie „German Summer Cities“ oraz „#WanderlustGermany” na drugą połowę roku. Dotychczasowe przygotowania mają jednak taki stopień zaawansowania, że w części digitalnej wystarczy przycisnąć klawisz „enter”, by zaplanowane działania marketingowe ruszyły pełną parą.

Zgodnie z obecnym stanem przygotowania na różnych rynkach źródłowych, możemy od drugiej połowy roku uruchomić środki naprawcze, przeprowadzić przełożone kampanie i szybko wdrożyć ich treści zgodnie z wymogami danego rynku.

Uzupełnienie: W związku z pandemią koronawirusa turystyka przyjazdowa do Niemiec została w ciągu kilku tygodni praktycznie zatrzymana. Ograniczenia w podróżowaniu dotyczą zarówno wjazdu do Niemiec, jak i wyjazdów z głównych rynków źródłowych. Złagodzenie sytuacji jest możliwe dopiero wtedy, gdy środki administracyjne zarówno po stronie rynku docelowego, jak i rynków źródłowych umożliwią ponowne rozpoczęcie działalności turystycznej.

O DZT

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) to narodowa izba turystyki Niemiec z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem. Centrala zajmuje się promowaniem Niemiec jako kraju turystycznego na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii (BMWi), które wspiera ją na mocy uchwały niemieckiego Bundestagu. DZT zajmuje się tworzeniem strategii i produktów oraz działaniami marketingowymi w celu dalszego umocnienia pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako celu podróży oraz wspierania niemieckiej turystyki przyjazdowej. DZT posiada 31 przedstawicielstw zagranicznych na całym świecie. Bliższe informacje można znaleźć w naszym internetowym centrum prasowym na stronie www.germany.travel/presse.