Oto 7 powodów, dla których warto zadbać o ubezpieczenie podróżne Bezpieczna Wyprawa przed urlopem

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią sezon wyjazdów weekendowych. Nim się obejrzymy, zaczniemy planować wakacje. Warto przygotować się do podróży, pakując do walizki nie tylko przewodnik i kapelusz, ale przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich ubezpieczenie podróżne umożliwiające nam korzystanie z opieki medycznej w prywatnych i państwowych placówkach za granicą.

Ubezpieczenie zapewnia zwrot ewentualnych kosztów leczenia i szeroki zakres pomocy assistance w niespodziewanych sytuacjach, które mogą zdarzyć się nawet podczas krótkiego wypadu. Warto się ubezpieczyć, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i problemów. W zależności od potrzeb i wybranego wariantu ubezpieczenia możemy liczyć na podstawowy bądź rozszerzony pakiet ochrony. Poniżej przedstawiamy 7 powodów, dla których nie warto ryzykować wyjazdu na urlop bez wykupionego ubezpieczenia.

1. Wypadek lub choroba

Nie tylko podczas uprawiania sportów ekstremalnych może przydarzyć się nam kontuzja. Czasem wystarczy zwykły upadek lub ukąszenie owada, aby konieczne było skorzystanie
z pomocy medycznej. Jeśli przed wyjazdem zadbaliśmy o odpowiednie zabezpieczenie, bardzo szybko i bez dodatkowych kosztów uzyskamy niezbędną pomoc. Dzwoniąc na infolinię ubezpieczyciela, otrzymamy informację o lokalizacji najbliższych placówek medycznych. Ponadto w razie konieczności ubezpieczyciel zorganizuje transport oraz zapewni zwrot kosztów ewentualnego leczenia. Przykładowo ubezpieczenie „Bezpieczna Wyprawa” dostępne dla Klientów Getin Banku,
w najwyższym wariancie zapewnia zwrot kosztów nawet do 700 tys. zł.

2. Transport medyczny do Polski

W razie nieszczęśliwego wypadku, powrót do kraju z państw Unii Europejskiej może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku konieczności powrotu do Polski wyspecjalizowanym ambulansem lotniczym, koszt ten może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Choćby z tego powodu nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu.

3. OC, czyli zwrot za spowodowane szkody

Rowerowa wycieczka to świetny pomysł, który ułatwia zwiedzanie na wakacjach. Jadąc na rowerze, można się zagapić i przez przypadek potrącić kogoś. To stresująca sytuacja, bo przez nieuwagę można wyrządzić krzywdę innej osobie. Jeśli posiadasz ubezpieczenie podróżne, nie musisz się martwić. Przykładowo oferta dostępna dla Klientów Getin Banku obejmuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Dzięki temu nie trzeba obawiać się konsekwencji tego niespodziewanego zdarzenia.

4. NNW to podstawa

Jedni leniuchują na plaży, a inni w trakcie urlopu zwiększają swoją aktywność fizyczną, narażając się na różne wypadki. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to nic innego jak odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu. Posiadając NNW, możemy liczyć na wypłatę świadczenia uzależnioną od stopnia poniesionego uszczerbku np. w przypadku złamania nogi.

5. Zwrot kosztów w razie rezygnacji z wycieczki

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji może okazać się przydatnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku zarezerwowania wycieczki z dużym wyprzedzeniem lub podróżowania z dziećmi. Warto więc zabezpieczyć się i od razu kupić polisę chroniącą przed niespodziewanymi zdarzeniami, które mogą uniemożliwić nam wyjazd z przyczyn losowych, np. choroby, wypadku, kradzieży paszportu czy utraty pracy.

6. Z ubezpieczeniem podróżnym zaginiony bagaż to mniejszy problem

Utrata bagażu może być stresująca, a nawet zepsuć nam całe wakacje. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie ubezpieczenie pozwoli na zwrot kosztów utraconego lub zniszczonego bagażu i zrekompensuje, choć część niedogodności. W przypadku zagubienia bagażu możemy liczyć również na pomoc ubezpieczyciela w jego odzyskaniu.

7. EKUZ to tylko podstawowa ochrona

Jeśli podróżujesz do krajów Unii Europejskiej, możesz wyrobić sobie darmową Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jednak zapewnia ona jedynie podstawowy zakres ochrony i nie zadziała w każdej sytuacji. EKUZ nie obejmuje np. wizyty w prywatnych przychodniach oraz nie zapewnia organizacji i zwrotu kosztów transportu medycznego. Ubezpieczenie „Bezpieczna Wyprawa” dla Klientów Getin Banku zapewnia taką ochronę.

To tylko kilka powodów, dla których nawet przed krótkim wyjazdem powinniśmy zadbać
o ubezpieczenie podróżne. Tym bardziej, że podstawowa polisa kosztuje niewiele, a może uchronić nas przed poważnymi konsekwencjami finansowymi. Dzienny koszt ubezpieczenia dla Klientów Getin Banku zaczyna się już od 5 zł dziennie. Nawet taka niewielka kwota może zapewnić nam spokojne, bezpieczne i beztroskie wakacje, a w razie sytuacji kryzysowej, niezbędną pomoc.

Szczegółowy zakres ochrony, ograniczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności, znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Turystycznego Bezpieczna Wyprawa dostępne na stronie banku https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia