Dzień Dziecka w Energylandii. Będzie aż 70 różnych atrakcji, w tym największy mega coaster w Europie

Energylandia zaprasza dzieci i ich rodziców na wielkie wydarzenie z dobrą zabawą, które potrwa aż dwa dni. 1 i 2 czerwca park rozrywki szykuje dla swoich małych i większych gości jeszcze więcej dobrej zabawy niż zwykle. Na odwiedzających czekają niespodzianki, konkursy, animacje i specjalne pokazy.

Są takie miejsca, które zostały stworzone z myślą o dzieciach. Każdy szczegół został w nich tak przemyślany, by radować, rozwijać i angażować najmłodszych. To ich królestwo, w którym czują się niczym w bajce, nie chcąc go opuszczać. W warunkach kontrolowanej i bezpiecznej zabawy czas płynie beztrosko, a dzieci piszczą z radości. Takie krainy istnieją i nawet nie trzeba ich daleko szukać. W Zatorze obok Krakowa znajduje się Energylandia - najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. 

W Energylandii na wspaniałe chwile bez odrobiny nudy mogą liczyć zarówno przedszkolaki, dzieci szkolne, licealiści, jak i dorośli. Park rozrywki zapewnia wielopoziomową zabawę dla wszystkich grup wiekowych. Zdecydowanie warto tu przyjechać z całą rodziną, a nawet zostać na noc - tym bardziej, że świętowanie potrwa aż dwa dni. Park zapewnia miejsca noclegowe na terenie Western Camp, z którego dojeżdża ciuchcia. Wyjazd do Energylandii można połączyć ze zwiedzaniem Krakowa i okolic albo skupić się zupełnie na intensywnych doznaniach, jakie oferuje sam park.

Co oprócz konkursów z upominkami, animacji, specjalnych pokazów i innych niespodzianek, czeka na rodziny w Energylandii?

Kolejki górskie dostosowane są do gości parku w różnym wiekuKolejki górskie dostosowane są do gości parku w różnym wieku Tomasz Koscielny / materiały prasowe Energylandii

Cztery strefy zabaw i 70 różnych atrakcji

Każdy gość, niezależnie od wieku, znajdzie adekwatną dla siebie rozrywkę. A jest w czym wybierać! Najmłodsi goście parku będą przecierać oczy z zachwytu, gdy znajdą się w Bajkolandii. Niedawno została ona powiększona dwukrotnie, co tylko wzmacnia wrażenia maluchów. W każdej ze stref znajdują się słynne już roller coastery. W Bajkolandii też nie mogło ich zabraknąć. Jest więc uwielbiany Energuś Śmiejżelki, kosmiczny Mars, gąsienice Frutti Loop Coaster w owocowym ogrodzie czy zakręcona nowość - Happy Loops. Dzieci dwuletnie mogą skorzystać aż z 20 atrakcji.

Nieco starsi odnajdą się zaś w strefie Familijnej, z mnóstwem wodnych oraz interaktywnych atrakcji. Starsza młodzież oraz dorośli zaznają przyjemnego dreszczyku emocji w strefie Ekstremalnej. To tu królują najszybsze, największe i najnowocześniejsze roller coastery. Na spragnionych przeżyć czeka Hyperion – mega coaster numer jeden w Europie oraz Speed - najwyższy i najszybszy wodny roller coaster na świecie.

Energylandia słynie z roller coasterówEnergylandia słynie z roller coasterów Tomasz Koscielny / materiały prasowe Energylandii

Wodne atrakcje dla całej rodziny

Nie mniej fascynujące są wodne przygody, jakie zapewnia Energylandia. Co powiecie na bitwę wodną Splash Battle? Czteroosobowe łodzie z zainstalowanymi armatkami pozwalają toczyć batalię między rodzinami i innymi gośćmi parku.

Spragnieni przygód mogą odkryć Wyspę Skarbów, na której przepłyną łodzią przez dwa wodospady. Fani wodnych szaleństw zakochają się z kolei w spływach po dzikiej rzece: Atlantis i jego rozbudowanej wersji -Jungle Adventure. Atlantis to przejażdżka potężnymi łodziami z dwoma mega splashami z kilkudziesięciu metrów, zaś Jungle Adventure - spływ ogromnymi pontonami po niezwykle rozbudowanej trasie, na której napotkać można wodne schody oraz strumienie zraszaczy.

Water Park pod gołym niebem

Kiedy dopadnie was zmęczenie, czas na błogi relaks pod palemką na leżaku. Zachęcają do tego piaszczysta plaża i błękitna tafla ciepłej wody w basenach o powierzchni 1800 metrów kwadratowych. Strefa stanowi ogromny park wodny z kilkunastoma zjeżdżalniami dla każdej grupy wiekowej.

Strefa pokazów

Wielkie emocje wśród gości zawsze wywołują spektakularne pokazy, których nie zabraknie również podczas obchodów święta dzieci. Kaskaderzy, sportowe samochody, motocykle i quady znajdują się w wydzielonej strefie Extreme. Młodsi uczestnicy mogą podziwiać utalentowanych tancerzy, akrobatów i cyrkowców w ich widowiskach. W Planetarium zaś prezentowane będą pokazy w technologii 3D o różnorodnej tematyce.

Wszystko to w cenie jednego biletu zakupionego przed wejściem. W parku zadbano o najwyższe standardy bezpieczeństwa.