Trend 2019 - podróżowanie w stylu slow! Sprawdź, jak zaplanować taką podróż!

Niebanalny styl podróżowania, odkrywanie dobrze utrzymanych obszarów znajdujących się poza utartymi szlakami, wszystko w zgodzie z naturą - model, który powoli przenika do naszego społeczeństwa, w tym roku zyska ogromną popularność wśród turystów. Slow tourism, bo o nim mowa, to przede wszystkim koncentracja na działaniach zgodnych z przyrodą, kulturą i dziedzictwem narodowym. Zmień swój styl podróżowania i odkryj region Emilia Romagna w roku Slow Tourism!

Delektuj się poznawaniem włoskiego regionu Emilia Romagna

Włochy to z pewnością kraj, który wielu turystów chciałoby zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Niektóre regiony, takie jak Emilia Romagna, oferują wszystko, co jest potrzebne do spędzenia przyjemnego odpoczynku, relaksu i zabawy. Turyści mają szansę przyczynić się do rozwoju 14 parków narodowych, które znajdują się w tym regionie. Przyjezdni mogą tam skorzystać z szerokiej oferty ścieżek edukacyjnych oraz rowerowych, odwiedzić małe wioski, spróbować lokalnych produktów, skosztować wytworów winiarskich, bądź też wypocząć w uzdrowiskach blisko natury. Slow tourism daje turystom możliwość i zachęca do odkrycia tych miejsc, które wciąż są nieznane i mniej popularne.

Odkryj tajemnice regionu Emilia Romagna

Słońce, plaża i morze – tak wielu z nas wyobraża sobie wymarzone wakacje i odpoczynek od codziennego zgiełku.. Wybrzeże Adriatyckie Emilii Romanii, tzw. Romagna charakteryzuje się piaszczystymi plażami, nieskazitelnie czystą wodą oraz płytkim dnem morskim, dlatego wielu turystów decyduje się na rodzinne wakacje w tym miejscu. Nie brakuje tam atrakcji dedykowanych dzieciom takich jak parki wodne, parki rozrywki oraz boiska i przestrzenie do zabawy. Nic więc dziwnego, że przyjezdni decydują się te klasyczną formę wypoczynku i relaks na plaży. Niewielu jednak wie, że region skrywa w sobie wiele tajemnic i szansa na poznanie czegoś nowego stoi dla nich otworem. Odważ się i poznaj wiele urokliwych miejsc dzięki slow tourism.

Malowniczy Regionalny Park del Delta Po

Jeśli jesteś miłośniczką przyrody – przy wschodniej granicy Doliny Padu,  przy delcie rzeki Pad znajduje się niesamowity Park Regionalny “Parco del Delta Po”, który może być doskonałym punktem wyjścia do poznania wybrzeży Romagny.

Zajmuje malowniczy obszar 40 km od wybrzeża Ferrary i Rawenny, który można pokonać na wiele sposobów — pieszo, łódką, rowerem, motocyklem, a nawet konno. Nie obawiaj się skorzystać z tych niekonwencjonalnych środków transportu — z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie! Parki Delty Padu i Veneto znane są na całym świecie, ponieważ wspólnie tworzą Rezerwat Biosfery Delty Padu, uznany przez UNESCO w 2015 roku za ekosystem, w którym poprawa różnorodności biologicznej jest połączona ze strategiami zrównoważonego rozwoju.

Obszar jest siedliskiem ponad 300 gatunków ptaków, z tego względu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obserwatorów z całego świata. Rezerwat tworzy wspaniałe warunki do rozwoju przyrody oraz idealne środowisko dla ogromnej ilości gatunków ryb i ptaków wodnych. Popularne są tam kolonie flamingów, które fascynują przyjezdnych, a także mieszkańców od wielu lat. W maju i wrześniu na lagunach Comacchio każdego dnia można wybrać się na rejs łodzią, aby zaobserwować ptaki i wielkie kolonie Flamingów, które nieprzerwanie zamieszkują tamte tereny.

Od 17 do 24 czerwca w Parku del Delta Po odbywa się Primavera Slow – wydarzenie, podczas którego organizowany jest szereg wycieczek pieszych, rowerowych i wodnych, warsztaty dydaktyczne, wycieczki
z przewodnikiem, zawody sportowe oraz spotkania degustacyjne. Impreza odbywa się w różnych miejscowościach nadmorskich: od Goro do Comacchio, od Rawenny do Cervii, a także w głąb dolin Argenty, oazy Bando, a także w Valette di Ostellato.

Jazda na rowerze w rytmie slow tourism

Jazda na rowerze w regionie Emilia Romagna to aż 8 000 km dróg, ścieżek rowerowych oraz tras dla miłośników rowerów górskich. Trasy we wszystkich dziewięciu prowincjach regionu w większości prowadzą przez obszary przyrodnicze, z dala od ruchliwych dróg. Z wybrzeża Romagna można dojechać do Ferrary – miasta, które uchodzi na europejskie miasto rowerowe i może pochwalić się niezrównanym rekordem według portalu turystycznego Skyscanner. To renesansowe miasto ma największą liczbę rowerów na jednego mieszkańca we Włoszech – 100 000 rowerów na 135 000 mieszkańców. Według ostatnich szacunków, 30,9% mieszkańców Ferrary systematycznie korzysta z roweru, podczas gdy aż 89,5% mieszkańców posiada rower i używa go przynajmniej raz w ciągu roku.

Teraz dzięki nowym bezpośrednim lotom z Warszawy i Krakowa do Rimini — wybrzeże Adriatyku jest łatwiej dostępne niż kiedykolwiek!

Informacje o regionie Emilia Romagna:  www.travelemiliaromagna.com

Pakiety hotelowe all inclusive znajdziesz na stronie: https://www.emiliaromagnawelcome.com/pl/witamy-w-emilii-romagnej

Park del Delta Po: https://blog.travelemiliaromagna.com/nature-spring-slow