Odeon Turizm został uznany za najbardziej dochodową firmę w sektorze turystycznym.

Turecka Izba Eksportu (TIM) przy poparciu Ministerstwa Ekonomii po raz pierwszy w tym roku przeprowadziła ranking największych tureckich eksporterów ,,Top 500 Eksporterów Usług''. W rankingu tym Odeon Turizm należący do OTI Holding, który obchodzi w tym roku 25 lecie, zajął pierwsze miejsce w sektorze turystycznym jako najbardziej dochodowa firma. Firma w roku 2015 ogłosiła obrót ponad 340 milionów dolarów. Z tym wynikiem plasuje się na 1 miejscu w sektorze turystycznym i na 10 wśród wszystkich sektorów usług.

Wszystkie firmy które brały udział w tym ranking (11 sektorów) otrzymały swoje nagrody od Ministrów danych sektorów, od Prezesa TIM oraz Ministra Ekonomii - Pana Nihat Zeybekci. Pierwsze 10 firm otrzymało nagrody z rąk Premiera - Binali YILDIRIM. Gala wręczenia nagród odbyła się 24 grudnia 2016 roku w hotelu Istanbul Hyatt Regency. Uczestniczyli w niej Prezesi nagrodzonych firm, Premier Binali YILDIRIM, Vice Premier Veysi Kaynak, Minister Ekonomii - Nihat Zeybekci, Minister Turystyki - Naci Avci oraz Ministrowie wszystkich 11 sektorów, w których przyznawano nagrody.

TIM we współpracy z Ministerstwem Ekonomii korzystał z kryteriów Światowej Izby Handlu przy wyborze 11 sektorów pokazujących potencjał tureckiego sektora usług. Odeon Turizm otrzymał pierwsze miejsce w sektorze turystycznym. Jednocześnie znalazł się w pierwszej dziesiątce największych firm tureckich w obrotem w walucie obcej.

W imieniu Odeon Tourism nagrodę odebrał Ayhan Bektas, Dyrektor Generalny OTI HOLDING: "2016 rok był dla całego świata bardzo trudny. Mimo, że jako OTI Holding nie osiągnęliśmy wyniku z 2015 roku to w roku 2016 nasze cele pozostają niezmienne. Liczymy na to, że pozytywna zmiana, jaką jest ponowne otwarcie rynku rosyjskiego pomoże branży rozwijać się. Oczekujemy, że rok 2017 będzie lepszy niż mijający. W docelowych krajach w Europie nasza struktura administracyjna mocno rozwija się. W 2017 roku otworzymy kolejne filie Coral Travel w kolejnych krajach. Będziemy kontynuować międzynarodowe konkurowanie w wielu krajach. Jako Oti Holding mamy 25 letnie doświadczenie i silną strukturę firmy. I Turcja i my jako Oti Holding mocno wierzymy, że czeka nas piękna i pełna sukcesów oraz przede wszystkim spokojna przyszłość".

Prezes TIM - Mehmet Buyukeksi: "w dzisiejszych czasach eksport usług jest bardziej dochodowy niż eksport towarów. Ostatnie 10 lat na całym świecie eksport towarów wzrósł o 60% natomiast eksport usług wzrósł dwukrotnie. Jako Turcja oprócz eksportu towarów zamierzamy w 2023 roku eksportować usługi o wartości 150 miliardów dolarów. W 1995 roku eksport usług wyniósł 14,9 miliardów dolarów, w 2005 roku 27,8 a w 2015 roku wzrósł do 46,3 miliardów dolarów. Wierzymy w to, że firmy z tych 11 sektorów usług muszą być silnie wspierane jeżeli chcemy osiągać nasze zamierzone cele obrotu eksportu w 2023 roku".

OTI Holding, który obchodzi swoje 25 lecie, jest aktywny na 5 kontynentach, gdzie pracuje 4428 pracowników i afiliantów w 11 państwach. Organizuje wyjazdy do niemal 65 kierunków w 38 krajach, między innymi do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Tajlandii - zawsze zapewniając jakość i niezawodność spod znaku OTI. Koncern zajmuje czołowe miejsce wśród najlepszych marek na liście "Największych firm w Turcji" dzięki wynikom ODEON Tourism Company. Wysoko plasuje się także w rankingu "Największych tureckich firm za granicą" za sprawą Coral Travel Rosja, Coral Travel Ukraina i Coral Travel Wezyr Holidays.