Portugalia zaprasza na letnie festiwale muzyczne

Rock, jazz, muzyka klasyczna i etniczna - Portugalia zaprasza na letnie festiwale muzyczne. Wiele z nich cieszy się międzynarodową sławą, przyciągając gwiazdy i fanów z całej Europy

Rock

Super Bock Super Rock

14-16 lipca, Herdade do Cabeço da Flauta (niedaleko plaży Meco w Sesimbra)

Hasło tegorocznej, 17. edycji festiwalu brzmi: "Meco, słońce i rock'n'roll". Na głównej scenie Super Bock wystąpią m.in.: Arctic Monkeys, Beirut, Arcade Fire, The Strokes i Portishead. Ze sceny EDP zabrzmi muzyka alternatywna, a z @Meco - elektroniczna. Dla nabywców trzydniowych karnetów organizatorzy przygotowali niespodziankę - bezpłatny kemping oraz transport na plażę i z powrotem.

Bilet jednodniowy - 45 euro, karnet trzydniowy - 80.

www.superbocksuperrock.pt

TMN Festival Sudoeste

3-7 sierpnia, Herdade da Casa Branca w Zambujeira do Mar

Festiwal odbędzie się na wybrzeżu w regionie Alentejo znanym z pięknych plaż, łagodnych temperatur oraz świetnych warunków do surfowania. Na trzech scenach wystąpią m.in.: Underworld, Scissor Sisters, Swedish House Mafia, Interpol oraz David Guetta. Posiadacze pięciodniowego karnetu mogą liczyć na dziewięć darmowych noclegów na kempingu. Organizator zapewnia także bezpłatne autobusy z Zambujeira do Mar.

Bilet jednodniowy - 48 euro, karnet pięciodniowy - 90.

www.sudoestetmn.com

Paredes de Coura

17-20 sierpnia, plaża Praia do Tabuao w Paredes de Coura

Na festiwalu posłuchamy przede wszystkim alternatywnego rocka. Jego 19. odsłonę uświetnią m.in.: Crystal Castles, Pulp, Deer Hunter oraz Two Door Cinema Club. Dla nabywców czterodniowych karnetów - kemping gratis.

Bilet jednodniowy - 43 euro, karnet czterodniowy - 78.

www.paredesdecoura.com

Jazz

Cascais Cool Jazz

4-29 lipca, Cascais koło Lizbony

Kameralne koncerty odbywają się w parkach Palmela i Marechal Carmona oraz na torze wyścigów konnych Hipódromo Manuel Possolo. Występują zarówno znani artyści, jak i niedawno odkryte talenty, m.in.: Seal, Jamie Cullum, Madeleine Peyroux i Maria Rita.

Bilety od 25 do 60 euro.

www.cooljazzfest.com

Jazz em Agosto

5-14 sierpnia, Fundaçao Calouste Gulbenkian w Lizbonie

Fundacja już po raz 28. organizuje sierpniowe koncerty jazzowe. Promują one przede wszystkim współczesny jazz. W tym roku wystąpią: Cecil Taylor, Wadada Leo Smith, Peter Brötzmann i John Hollenbeck, a także - jako odkrycia festiwalu - Ingrid Laubrock Anti-House, Little Women, Luis Lopes Humanization 4tet oraz Fire! Koncerty odbędą się w amfiteatrze Anfiteatro ao Ar Livre oraz w Teatro do Bairro.

Bilety od 10 do 25 euro, 50 proc. zniżki dla osób poniżej 25 i powyżej 65 lat oraz dla grup minimum 10-osobowych.

www.musica.gulbenkian.pt/jazz

Klasyka

Festival ao Largo

30 czerwca - 31 lipca, plac Largo Sao Carlos w Lizbonie

Na bezpłatne koncerty muzyki symfonicznej, przedstawienia baletowe oraz teatralne zapraszają m.in.: Portugalska Orkiestra Symfoniczna, chór Sao Carlos National Theatre, National Ballet Company i Gulbenkian Orchestra. Muzycy zagrają utwory Mozarta, Verdiego, Bizeta, Straussów i in. Ciekawym punktem programu będzie występ zespołu Ensemble Tuva z Rosji, wpisującego się w nurt world music.

www.festivalaolargo.com

World Music

Festival M sicas do Mundo

22-24 oraz 27-30 lipca, Porto Covo i Sines (region Alentejo)

Na festiwal mogą wybrać się miłośnicy jazzu, bluesa, klasyki, folku i reggae. Koncerty odbywają się w średniowiecznym zamku, w Sines' Arts Centre oraz na plaży Vasco da Gama. Wystąpią m.in.: António Zambujo z Portugalii, Cheikh Le z Senegalu, Ebo Taylor z Ghany, Mamer z Chin, Apsilies z Grecji i Nathalie Natiembé z Francji.

Bilet jednodniowy - 15 euro, karnet na pierwszy weekend - 35, karnet na drugi weekend - 50, karnet na oba weekendy - 80, na niektóre koncerty (na zamku po godz. 19 oraz na scenie Beach Stage) - wstęp wolny.

www.fmm.com.pt

Źródło: www.visitportugal.com

Więcej o: