Londyn. Zwiedzanie pałacu Buckingham

Suknia, w której Kate Middleton brała w kwietniu ślub z księciem Williamem, zostanie pokazana gościom odwiedzającym londyński pałac Buckingham - zapowiedział królewski dwór.

Pałac jest zazwyczaj dostępny dla turystów, którzy mogą zwiedzać jego ogrody, recepcję oraz słynną królewską galerię obrazów, m.in. z arcydziełami Rembrandta i Canaletta. W tym roku powiększy się ona o słynne jajka Fabergé - dzieła sztuki złotniczej z XIX w., a także o suknię Kate Middleton, księżnej Cambridge, którą przygotował na ślub stulecia dom mody Alexander McQueen.

Suknię projektu Sarah Burton - z satyny i organzy, ozdobioną koronkami - utrzymywano w sekrecie aż do dnia ślubu, który odbył się 29 kwietnia 2011 r. w Westminster. W pałacu Buckingham będzie ona pokazywana wraz z wykończonymi satyną pantofelkami Kate, diamentowymi kolczykami oraz diademem, który pożyczyła pannie młodej królowa Elżbieta II, jak również w sąsiedztwie imponującej ozdoby ze ślubnego tortu, na którą składało się osiem pięter cukrowych kwiatów - każdy inny, każdy wykonany ręcznie.

"Ślubną" ekspozycję można będzie oglądać od 23 lipca do 3 października 2011 r. Wstęp do pałacu - 20 euro.

Więcej o: