Warmia i Włochy z Crotosem

Stowarzyszenie Podróżników ?Crotos? zaprasza w długi weekend Bożego Ciała na rowerową wyprawę po Pojezierzu Iławskim i Warmii

Start w czwartek, 23 czerwca, spod starostwa powiatowego w Iławie. Trasa wiedzie m.in. przez Lubawę, Lipy, Napromek, Dąbrówno, Grunwald, Nidzicę, Pajtuny, Barczewo, Olsztyn, Gietrzwałd, Ostródę, Jezierzyce. W programie mnóstwo atrakcji: gotyckie kościoły, pruskie święte gaje, Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, zamki krzyżackie. Meta w Iławie w niedzielę, 26 czerwca. Koszt 100 zł, w tym noclegi w Kownatkach, Tumianach, Makowie (trzeba mieć swój namiot, śpiwór i matę), transport bagażu, możliwość skorzystania z apteczki oraz narzędzi i części serwisowych, mapy z opisami tras, prowiant na ognisko. Organizator nie zapewnia grupowego ubezpieczenia.

"Przez Apeniny do jezior Lombardii, czyli na pizzę do Włoch" to kolejna propozycja stowarzyszenia. Start 3 lipca z Bolonii, zakończenie 25 lipca w Mediolanie. W trzy tygodnie uczestnicy przejadą przez pięć prowincji: Emilię-Romanię, Toskanię, Ligurię, Trydent i Lombardię (1500 km). Odwiedzą m.in. Florencję, Parmę i Weronę oraz obejrzą Alpy ze szczytów masywu Monte Baldo nad jeziorem Garda. Wyprawę zakończy rejs po jeziorze Como. Dzienna opłata 59 zł, w tym: nocleg, transport bagażu, mapy na każdy dzień.

Więcej informacji na www.bicycle.pl .

Więcej o: