Triada wysyła seniorów na Cypr

Programy wypoczynku za granicą dla seniorów zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku. Upowszechniona w naszym kraju przez Hiszpanów oferta dotowanego wypoczynku w sezonie zimowym na Balearach (Majorka, Minorka, Ibiza) lub w andaluzyjskich kurortach wybrzeży Costa de Sol oraz Costa de La Luz znajduje coraz więcej naśladowców.

Polskie biura podróży zaczynają opracowywać własne produkty tanich wyjazdów wypoczynkowych skierowanych do emerytów. Exim Tours , który początkowo uczestniczył w hiszpańskim programie Senior Travel przygotował swoją ofertę typu "Hiszpańskie słońce dla seniorów" oraz "Tunezyjskie słońce dla seniorów" proponując wypoczynek w ramach taniej turystyki socjalnej w Hiszpanii i Tunezji.

Triada - Cypr 55+

Biuro podróży Triada zostało natomiast wyłącznym partnerem programu Cypr 55+ w Polsce. Został on przygotowany we współpracy z greckim touroperatorem Kavaliero-Viajes specjalizującym się w organizacji programów 55+, oferujących wyjazdy do Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Anglii i na Cypr. Cypr 55+ jest programem dla obywateli UE. Żeby z niego skorzystać przynajmniej jedna z dwóch wspólnie podróżujących osób musi być w wieku co najmniej 55 lat. Program adresowany jest do osób, które chciałyby poznać bliżej specyficzną cypryjską naturę i klimat wyspy w sezonie jesienno-zimowym. W ramach programu organizowane są zróżnicowane formy wypoczynku w wybranych hotelach w taki sposób, aby ich uczestnicy mogli dzielić się doświadczeniami podróżniczymi z obywatelami innych części Europy. Taka forma turystyki służy nie tylko poznaniu Cypru, ale i zbliżeniu różnorodnych kultur istniejących w łonie Unii Europejskiej.

Oferta dla seniorów

"Program realizowany jest od października 2010 r. do kwietnia 2011 r. Warto zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną jego cechę. Mogą z niego skorzystać znacznie młodsze niż 55-letnie, gdyż wystarczy, że jedna z dwóch osób decydujących się na wspólny wyjazd ukończyła 55 lat. Wszystkie wyjazdy w ramach Cypr 55+ trwają 8 dni (7 noclegów) i zawierają: bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, transfery, noclegi, śniadania i obiadokolacje z winem, ubezpieczenie podróżnicze oraz różnego rodzaju atrakcje jak dwie wycieczki, program animacyjny w hotelu, a także opiekę polskojęzycznego rezydenta. Program nadal jest udoskonalany. W jego ramach uruchamiany loty na Cypr z Katowic, a niewykluczone, że zaoferujemy też wyjazdy 14 dniowe" - mówi Jacek Socha , dyrektor produktu w spółce Triada.

W przedsięwzięciu biorą udział hotele czterogwiazdkowe położone w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych Cypru. Oferta obejmuje w chwili obecnej wypoczynek w hotelach Atlantica Oasis i Poseidonia Beach w Limassol oraz Mayfair i Askos w Pafos. Ceny pobytu łącznie z wliczonymi opłatami lotniskowymi zaczynają się od 1590 zł.

Więcej o: