Duńskie wyspy dla aktywnych

Zróżnicowana linia brzegowa, olśniewające klify kredowe, rozległe pola z wiatrakami, pełen harmonii równinny krajobraz, to wschodnia Dania - wyspy Zelandia, Lolland-Falster i Mon. Dla turystów marzących o aktywnym wypoczynku wśród natury oraz tych, którzy są zainteresowani historią Wikingów i nie tylko, wschodni region Danii jest idealnym wyborem.

Rowerem przez duńskie wyspy

We wschodniej części Danii bardzo łatwo znaleźć malownicze ścieżki rowerowe, a tutejsze udogodnienia dla rowerzystów należą do najlepszych w Europie. Płaskie równiny z doskonale rozwiniętą siecią dróg rowerowych i perfekcyjnym oznakowaniem zachęcają aktywnych turystów do podróżowania na dwóch kółkach. Rowerzyści znajdą tu wiele ciekawych tras rowerowych; jedną z przykładowych jest 230 kilometrowa trasa Sjallands Odde, rozpoczynająca się na wyspie Zelandia i biegnąca na południe Danii. Jej zakończenie jest w Gedser na wyspie Falster, skąd odpływają promy do niemieckiego miasta Rostock. Spragnieni dodatkowych wrażeń powinni przepłynąć na niemiecką stronę i kontynuować rowerową podróż aż do Berlina. Choć wydaj się być niemożliwe, to taka trasa może być pokonana nawet z dziećmi. Wypożyczalnie przyczepek rowerowych, liczne miejsca na rodzinne postoje, możliwości noclegu oraz precyzyjne mapy ułatwiają rowerową podróż przez wyspy Danii. Taka wyprawa z całą pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem, jak również fantastyczną zabawą dla całej rodziny!

Więcej informacji na stronie www.visiteastdenmark.com/polen

Aktywnie na wodzie

Dużym atutem duńskich wysp jest bliskość wody i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing, czyli surfowanie z latawcem. Długie zatoczki, osłonięte brzegi oraz dobry wiatr pozwalają na szalone surfowanie zaawansowanym miłośnikom deski, jak i początkującym. Surferzy najchętniej odwiedzają wyspy Lolland-Falster oraz malutką, ale cieszącą się największym powodzeniem, wyspę Faro. Dla tych, którzy woleliby spokojniej spędzić czas, duńske wody, jak na przykład rzeka Susa, oferują fantastyczne warunki dla kajaków i łodzi kanoe. Wzdłuż lini brzegowej powstało wiele pól kempingowych, proponujących noclegi po relaksującym dniu w kajaku. Także otoczenie wspaniałej natury zachęca do zatrzymania się i zorganizowania rodzinnego pikniku. Miłośnicy wypoczynku nad wodą z całą pewnością znajdą tutaj najlepsze warunki do wodnego szaleństwa.

Więcej inforamacji na stronie www.visiteastdenmark.com/polen

Aby zasięgnąć więcej informacji o atrakcjach regionu Zelandia, Lolland-Falster i Mon zapraszamy na stronę Ostdansk Turisme http://www.visiteastdenmark.com/lub prosimy o kontakt e-mail magda@visiteastdenmark.com

Więcej o: