Nie przegap majówki!

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Czas wyciągnąć kosze picknikowe, zestawy do grillowania, wędki, słomkowe kapelusze i zrobić przegląd roweru. Jeżeli nie zdecydowaliście się jeszcze na miejsce zasłużonego wypoczynku, podpowiadamy dokąd warto wybrać się na trzy dni relaksu.

Sprawdź pogodę na majówkę >>

Czyste powietrze i spokój zakłócany tylko przez dzikie stada saren - to krótka charakterystyka Borów Tucholski. Zdeklarowane mieszczuchy, czujące się dobrze tylko w miejskim zgiełku, nie mają tu czego szukać. W leśnych ostępach można nie tylko spacerować, ale również jeździć na rowerach i pływać kajakiem. W tym roku jako bazę wypadową polecamy miejscowość... Klocek, a szczególnie zielony szlak, który wiedzie wzdłuż Wielkiego Kanału Brdy do Fojutowa.

Sprawdź rejony wokół Klocka oraz noclegi >>

Cztery dni z dala od biurka, to szansa na rozruszanie kości w (miejmy nadzieję) intensywnym majowym słońcu. Przedłużony weekend wystarczy, aby z wysokości rowerowego siodełka obejrzeć największe atrakcje polskiej części Sudetów. Czekają tu na nas m.in. głazy Krasnoludków, Droga Stu Zakrętów i Dolnośląska Jerozolima.

Jak rozłożyć siły i zaplanować trasę na trasę na cały wyjazd >>

A może wypad do Rzymu? Później Wenecja i krótka przechadzka po Paryżu? Niemożliwe? Tak może wyglądać wycieczka przez ... Pałuki. Ta historyczno-etnograficzna kraina na Nizinie Wielkopolsko-Kujawskiej ma w zanadrzu nie tylko "międzynarodowe" nazwy miejscowości, ale i tajemnicze lasy, rozległe pola, samotne łąki, kuszące czystością jeziora, a nawet Park Dinozaurów w Rogowie !

Jak dotrzeć do Szkocji, Rzymu i Paryża bez wsiadania do samolotu? >>

Jeżeli jedynym wysiłkiem na jaki mamy ochotę w wolne dni są leniwe przechadzki po gwarnych promenadach, niezawodne będą na pewno Międzyzdroje. Prawie 400-metrowe molo, słynna Promenada Gwiazd, czyli chodnik z odlanymi w brązie odciskami dłoni polskich aktorów,oraz (podobno) najlepszy piasek na polskim wybrzeżu. Miejsca zarezerwować będzie trudno, ale warto próbować.

Gdzie szukać spokoju na plaży i najwyższego klifu w Polsce? >>

Luksusowe hotele, stylowe pensjonaty, odrestaurowane zabytki, a wokół góry. Kurorty Małopolski z roku na rok nabierają blasku. Nawet krótki wypad w te rejony to szansa na podreperowanie zdrowia. Wody lecznicze w Krynicy pomogą na wrzody i wątrobę, przeciwdziałają cukrzycy i miażdżycy. Źródła w Muszynie ukoją zszargane nerwy. Pobyt w Wysowej złagodzi alergie oraz choroby układu krążenia, pokarmowego i oddechowego. Czyste powietrze w Szczawnicy, które przepełnione jest jodłową i świerkową wonią ułatwi oddychanie.

Ustal co Ci dolega i wybierz odpowiednie miejsce >>

Jeżeli czasu mamy dwa razy więcej niż w standardowy weekend opłaca się wybrać z wizytą do sąsiada. Pociągiem do Berlina dostaniemy się stosunkowo szybko (z Warszawy 6 godz.) i komfortowo. Zamiast spacerów po stałym lądzie, proponujemy rejs po stolicy Niemiec... Miasto przecinają rzeki Hawela (Havel) i Sprewa (Spree), dziesiątki kanałów, pełno tu jezior. Szlaki wodne liczą tu 200 km. Berlińczycy chwalą się, że mają więcej mostów niż Wenecja - jest tu ich prawie dwa tysiące. Statki kursują przez cały rok, od rana do wieczora.

Dokąd można popłynąć z długowłosym sternikiem i przewodnikiem w jednej osobie >>

W Kolumberze weekend trwa 7 dni >>

Więcej o: