Londyn - brudny i drogi, ale zielony i ciekawy

-Londyn to najdroższe i najbrudniejsze miasto turystyczne w Europie, ale jest najlepsze pod względem ilości parków i imprez- wynika z ankiet przeprowadzonych na odwiedzających stolicę Wielkiej Brytanii turystach, podaje Reuters.

Mimo kiepskich wyników pod względem czystości i cen to nadal najczęściej odwiedzane przez turystów miasto w Europie. Za brudne i drogie uznane zostały także Paryż i Rzym.

Ankietowani stwierdzili, że Londyn najlepszy jest na nocne szaleństwa oraz na zakupy (zaraz po wizycie w Paryżu). Paryż natomiast -tu nie ma zaskoczenia- został wybrany najbardziej romantycznym miastem w Europie. Ponadto turyści uważają, że najlepiej można tam zjeść.

Londyn przoduje jako miasto, które ma najlepsze publiczne parki. Różnorodność zielonych przestrzeni to niewątpliwy atut Londynu, który doceniają turyści. Dołączył także do chlubnego grona miast, obok Dublina i Amsterdamu, które mają najlepsze lokale gastronomiczne. Wizerunek ten blednie jednak, kiedy dowiadujemy się ,że Londyn jest na drugim miejscu pod względem... najmniej przyjaznego personelu w lokalach.(zaraz za Paryżem i przed Moskwą).

Miastem, które najmniej zapada turystom w pamięć okazała się Bruksela. Mimo, że jest siedzibą europejskiego parlamentu, miejscem pochodzenia światowej sławy piwa i czekolady, jakoś nie jest doceniana przez odwiedzających.

Niestety Warszawa wraz z Zurychem zostały zaliczone do najnudniejszych miast.

Za miejsca najlepszych okazji cenowych i wyprzedaży sezonowych uznano Budapeszt i Praga. A za najlepszy do zwiedzania miesiąc - wrzesień.

Tekst pochodzi z portalu: mojawyspa.co.uk

Więcej o: