Nadchodzą Kolosy

Już po raz dziewiąty największe osiągnięcia podróżniczo-eksploracyjne minionego roku zostaną uhonorowane statuetkami Kolosów. Kandydatów można zgłaszać do końca stycznia

Podobnie jak w latach ubiegłych także i tym razem Kolosy zostaną przyznane w pięciu kategoriach: podróże, żeglarstwo, alpinizm, eksploracja jaskiń oraz wyczyn Roku. Kto dostanie te prestiżowe statuetki - miniaturki posągów z Wyspy Wielkanocnej - dowiemy się podczas jubileuszowych X Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędą się w Gdyni od 6 do 8 marca. Kandydatów do nich mogą zgłaszać zarówno sami zainteresowani, jak też ich rodziny, znajomi kluby i organizacje. Warunek jest jeden: chodzi o wyprawy i wyczyny, które miały miejsce w 2007 roku.

Spośród młodych podróżników, zdobywców i odkrywców (do lat 26) zostanie wybrany laureat Nagrody im. Andrzeja Zawady - będzie to 10 tys. zł, które należy przeznaczyć na wyprawę o charakterze związanym z kategoriami Kolosów (funduje ją prezydent Gdyni Wojciech Szczurek).

Termin Kolosów już teraz warto wpisać sobie do kalendarza - to największa taka impreza w Polsce. W tym roku pokazy slajdów i filmów oraz spotkania z nominowanymi do nagród i zaproszonymi gośćmi odbywać się będą równocześnie w dwóch salach kinowych na 880 miejsc.

Informacje o trybie zgłoszeń, składzie kapituły i laureatach z lat poprzednich:

www.kolosy.pl

Więcej o: