Podróżuj aktywnie - nowe Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE

Na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 16-18 listopada br. odbędą się nowe Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE. Organizatorem jest spółka targowa Murator EXPO. Partnerem wydarzenia - miesięcznik ?Podróże?.

Podróżuj aktywnie - to hasło, które inspirowało nas przy tworzeniu formuły targów. Wakacyjne podróże to okazja do aktywności - uprawiania sportów, zabawy, relaksu oraz poznawania nowych miejsc - ich historii i kultury. Chcemy promować wśród Polaków turystykę krajową i zagraniczną przez prezentację miejsc i ich atrakcji a przy tym zachęcać do aktywnych form poznawania świata - mówi Jacek Oryl, prezes zarządu Murator EXPO.

Blisko 110 wystawców z branży turystycznej

Blisko 110 wystawców targów, które odbędą się w Galerii Stadionu Narodowego, to zagraniczne ośrodki promocji krajów i regionów, polskie regiony, biura podróży z ofertą zagraniczną i krajową, hotele, ośrodki SPA, firmy z ofertą turystyczną dla dzieci i seniorów, także agroturystyczną, ponadto przewoźnicy, firmy czarterowe, producenci i dystrybutorzy odzieży i sprzętu sportowo-turystycznego, wydawcy literatury turystycznej: przygodowej, dokumentalnej, przewodników i map oraz media.

Oferta krajów i regionów: ciepło, słonecznie, atrakcyjnie zimą

Na targach obok oferty biur podróży prezentować będą się kraje i regiony, a wśród nich kierunki ciepłe i słoneczne - Dominikana, Jamajka, Maroko czy Węgry, jak również wyjątkowo atrakcyjne zimą - Finlandia, Słowacja czy Folgaria we Włoszech, której 100-kilometrowe trasy zjazdowe oraz szeroka pokrywa śnieżna pośród dolin i pagórków oferują emocjonujące doznania narciarskie.

Trzy dni atrakcji

Program Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE pęka w szwach. Przez trzy dni, nie licząc wielu atrakcji na stoiskach wystawców, odbędzie się około 60 wydarzeń towarzyszących: konferencji, paneli dyskusyjnych, szkoleń, spotkań ze znanymi podróżnikami, dyskusji i projekcji filmów a także pokazów.

Co w programie? Najciekawsze wydarzenia dla publiczności

- wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie PTTK "Gmina Przyjazna Rowerzystom"

- ogłoszenie piątej edycji konkursu na najlepsze przewodniki turystyczne i publikacje kartograficzne "Nagrody Magellana" (Magazyn Literacki Książki)

- program edukacyjny dla młodzieży "Bezpieczny stok" (Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne przy współudziale GOPR i TOPR)

- wystawa fotograficzna - laureaci tegorocznych Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej (stoisko 46)

- spotkania z ekspertami - podróżnikami i sportowcami (m.in. Julia Zabrodzka i Bartek Kaftan - fotografka i dziennikarz, stali współpracownicy "Podróży"; Tomasz Grzywaczewski - podróżnik i dziennikarz, współorganizatorem wyprawy Long Walk Expedition przez Syberię do Kalkuty; Stefan Czerniecki - laureat 1. edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego, członek zespołu Alpinus Expedition Team; Jacek Pałkiewicz - znany podróżnik i odkrywca, członek brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, autor wielu książek, m.in. "Sztuki Podróżowania, Michał Kruszona - autor "Czarnomorza" oraz Tadeusz Biedzki - autor najnowszej książki "Sen pod baobabem", w której opisuje niezwykłych mieszkańców Afryki).

- wernisaż zdjęć pt. "Azja, Ameryka, Afryka - okiem Fotopodróżnika" (Redakcja "Podróży" i Fujifilm, piątek)

- rozstrzygnięcie plebiscytu "Skarby Podróży" prowadzonego od kwietnia br. roku na łamach miesięcznika. Goście targów, kupując bilet wstępu, otrzymają aktualny numer miesięcznika "Podróże"

- spotkanie z kpt. Mariuszem Główką o przygotowaniu czarterowego Rejsu po Mazurach, do Grecji, Chorwacji, na Karaiby i na wyspy Zielonego Przylądka (niedziela. magazyn ŻAGLE)

- spotkanie z Wojciechem Fortuną - legendą skoków narciarskich (piątek i sobota)

- spotkanie z Olgą Morawską pt. "Małe wielkie podróże" (National Geografic, sobota)

- spotkania z przedstawicielami Klubu Turystyki Motorowej PTTK "Bezdroża" z Częstochowy, którzy zrelacjonują wyprawy na Ukrainę i Bałkany (sobota-niedziela).

- spotkanie z Piotrem Banachem (Globtourist) - Jachting dla niewtajemniczonych, czyli jak zorganizować sobie wakacje na jachcie bez patentów (sobota).

- spotkanie z Andrzejem Kaleniewiczem - turystą-krajoznawcą, współautorem programu GPSwielkopolska i poradnika "Wybieram rower", który opowie o swojej wyprawie rowerowej Wzdłuż Dunaju (niedziela)

- Dzień Kajakarza na Targach PODRÓŻE (niedziela)

- pokazy, np. wietnamskie sztuki walki (obok stoiska CT POLAND nr 86),

sztuki walki i życia Wikingów (niedziela, sala Londyn B), pokazy walki i fechtunku oraz wystawę średniowiecznych machin oblężniczych oraz namiot ze zbrojownią (hala główna, trzy dni targów).

To tylko wybrane pozycje programowe, pełny program wydarzeń targowych znajduje się na stronie www.targipodroze.pl.

Targowe kino

W specjalnie na czas targów zorganizowanej sali kinowej (sala Paryż C) przez trzy dni będzie można oglądać serię podróżniczą pt. "Nie ma jak Polska", przygotowaną przez Polską Organizację Turystyczną oraz serię Travel 2010-12 przygotowaną przez telewizję Travel Channel, promujące najciekawsze polskie zakątki. Goście targów zobaczą m.in.: filmy o Wieliczce, Krynicy Zdrój, Kopalni w Zabrzu oraz Nowej Hucie czy Podziemiach Rynku w Krakowie.

Rodzinne PODRÓŻE

Dziecko i podróż to wyjazd z wieloma niewiadomymi. Czy może być udany? Jak się do niego przygotować? Na te i inne pytania na pewno padną odpowiedzi podczas Targów PODRÓŻE.

Miłośnikom rodzinnych wakacji Ania i Tom Alboth (Rodzina bez Granic) podróżujący z córeczkami oraz Anna i Krzysztof Kobusowie (goście portalu czasdzieci.pl, dziennikarze i fotografowie, od lat wędrujący z synami po całym świecie (www.malypodroznik.pl) opowiedzą o swoich doświadczeniach w wyprawach z dziećmi oraz doradzą jak bezpiecznie zabierać na nie swoje pociechy. O podróży z dzieckiem na wyspę Lanzarotte, słynącej nie tylko ze swojej powulkanicznej historii, ale również, z ciekawej architektury opowie Anna Bachtin - mama 5- letniej Niny, dyrektor artystyczny magazynu Gaga. O rodzinnych wyprawach opowiadać będzie też Łukasz Ciepłowski reporter działu podróże w magazynie Gaga ojciec Wiktora (9 l.) Marcela (7 l.) i Kornela (1,5 roku). Podróżują z żoną Magdaleną i dziećmi od 2007 roku, prowadzą wraz z żoną stronę www.globurwisy.pl.

Targi dla Małych Podróżników

Na Warszawskich Targach Turystycznych PODRÓŻE Mali Podróżnicy na pewno nie będą się nudzić. Partnerzy Strefy Dziecięcej, którymi są: Teatr Puszka, miesięcznik Gaga i portal informacyjno-rozrywkowy Czas.Dzieci.pl przygotowali mnóstwo atrakcji.

Targowe przedszkole pod opieką Teatru Puszka znajduje się na poziomie 2 (w okolicy sal konferencyjnych). Najmłodsi goście mogą tu kreatywnie i miło spędzać czas pod okiem fachowych opiekunów. Teatr Puszka to firma zrodzona z pasji teatralnej. Pomysłodawcami, inicjatorami i twórcami są aktorzy: Aneta i Robert Płuszka oraz kilkudziesięcioosobowy zespół animatorów. Doświadczenie sceniczne: aktorskie, literackie i reżyserskie, przekładają na działalność teatralno-rozrywkową. Zapraszamy wszystkie dzieci do targowego przedszkola pod opieką Teatru Puszka na poziomie 2.

Strefa zabaw dla dzieci miesięcznika Gaga znajduje się na stoisku magazynu (nr 57) w Galerii Targowej na poziomie -1, a w niej: ekologiczny plac zabaw, gdzie czeka mnóstwo kreatywnych gier, kącik rysunkowy z wykorzystaniem edukacyjnych malowanek, kącik plastyczny "marzenia małego podróżnika", szkółka tańca, warsztaty z elementami teatralnymi i muzycznymi, pokazy języka migowego, malowanie buziek w kolorowe wzorki, gry i konkursy z nagrodami. W pobliżu Strefy Zabaw magazynu Gaga znajduje się Kącik Relaksacyjny Rodzica. Podczas targów czynny będzie punkt psychologiczny, w którym konsultacji i porad dla rodziców będzie udzielać redaktor naczelna magazynu Gaga - Małgorzata Ohme.

Do Strefy Dziecięcej należy też stoisko portalu CzasDzieci.pl (nr 30), a w nim: prezentacja prac dzieci wyłonionych podczas konkursu plastycznego "Znam, kocham, zapraszam!", prezentacja działu "Wycieczki" na portalu CzasDzieci.pl oraz goście: Anna i Krzysztof Kobusowie.

Informacje praktyczne

Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE czynne będą w dniach i godzinach:

Piątek i Sobota: 10.00-18.00

Niedziela: 10.00-17.00

Miejsce: Stadion Narodowy (Galeria - wejście od al. Zielenieckiej)

Organizator: Murator EXPO sp. z o.o.

Patronat honorowy: Polska Organizacja Turystyczna

Partner: miesięcznik "Podróże"

Partner merytoryczny: Polski Związek Organizatorów Turystyki

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

www.targipodroze.pl

Zasady wstępu:

bilet normalny jednokrotnego wstępu - 8 zł

bilet ulgowy jednokrotnego wstępu - 5 zł (za okazaniem legitymacji: emeryci i renciści, uczniowie i studenci do 26. roku życia)

bilet rodzinny jednokrotnego wstępu 15 zł - dwoje dorosłych + 1-3 dzieci do lat 18-tu (dzieci powyżej 12. roku życia proszone są o okazanie legitymacji szkolnej)

imienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby 20 zł

wstęp wolny:

- przedstawiciele branży turystycznej po dokonaniu rejestracji

- dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej

- zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne z opiekunami po wypełnieniu formularza rejestracyjnego

- dzieci poniżej 12 roku życia

- seniorzy po 70 roku życia

- osoby z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna

Więcej o: