LOT wznawia bezpośrednie połączenie do Pekinu

Dobra wiadomość dla osób planujących podróże do Azji - Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają bezpośrednie loty z Warszawy do Pekinu. Połączenie startuje 29 maja br., a od początku 2013 roku obsługiwane będzie przez najnowocześniejsze samoloty pasażerskie świata - Boeingi 787 Dreamliner.

Pekin, nazywany niegdyś poetycko Północnym Pokojem, a w dosłownym tłumaczeniu Północną Stolicą , jest stolicą i drugim co do wielkości miastem w Chińskiej Republice Ludowej. Uchodzi za polityczne, ekonomiczne i kulturalne centrum Chin oraz tego regionu Azji.

Pekin z LOT-em - biznesowo i na wakacje

Zaplanowane na 29 maja br. otwarcie bezpośredniego połączenia między Warszawą a Pekinem to dobra wiadomość dla wielbicieli Azji, a także przedsiębiorców utrzymujących biznesowe relacje z chińskimi kontrahentami. Pekin od kilku lat wyrasta na jedno z ważniejszych centrów biznesowych nie tylko Azji, ale całego świata, a w dobie trudności gospodarczych jawi się jako rynek pełen niewykorzystanych możliwości.

Co LOT zapowiada w związku z nowym połączeniem?

Przede wszystkim oszczędność czasu (dzięki możliwości przelotu nad Syberią) i dogodnym slotom (czyli godzinom startów i lądowań z portów lotniczych), co ma znaczenie zarówno dla pasażerów tranzytowych dolatujących z innych portów (dla których oszczędność czasu to oszczędność pieniędzy), jak i pasażerów biznesowych. Godzinowo rejsy mają być tak dobrane, by zapewnić jak najwygodniejsze przesiadki na azjatyckich lotniskach. Dobrą wiadomością dla pasażerów LOT-u jest też fakt, że od początku 2013 roku loty mają się odbywać na najnowocześniejszych samolotach pasażerskich świata - Boeingach 787 Dreamliner.

LOT otwiera się na Wschód

Pekin to nie jedyny punkt na mapie Dalekiego Wschodu, do jakiego chce latać LOT.

Następne w kolejności czeka Tokio w Japonii, rozważa się też Szanghaj i inne centra biznesowe regionu azjatyckiego.

Więcej o: