Rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2011

Propozycje turystyczne z 62 krajów świata zaprezentuje ponad 650 wystawców podczas XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw organizowanych 22-24 września w centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Na zwiedzających obok szerokiego wyboru ofert podróży, wycieczek, pobytów w hotelach, ośrodkach narciarskich i atrakcji turystycznych z różnych kontynentów czekają występy grup artystycznych na targowej scenie, spotkania z podróżnikami, a także degustacje i konkursy z nagrodami. Dodatkowo w programie zaplanowano liczne konferencje dla przedstawicieli branży turystycznej będące okazją do zdobycia praktycznej wiedzy i bliższego poznania prezentujących się państw. Po raz pierwszy wstęp w sobotę jest bezpłatny.

- Przed nami kolejna edycja Targów TT Warsaw, podczas której w Warszawie spotka się cały świat turystyki. Będzie to doskonała okazja, aby osoby związane z branżą turystyczną w jednym miejscu i czasie poznały najbardziej aktualny katalog ofert turystycznych, a przede wszystkim nawiązały międzynarodowe kontakty biznesowe. Kraje wystawiające się na TT Warsaw pokażą piękno swoich regionów i wszechstronny wybór atrakcji, zachęcając Polaków do przyjazdu i zwiedzania. TT Warsaw to również niebywała szansa dla Polski na promocję na świecie i prezentację naszych atutów turystycznych zagranicznym gościom - mówi Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw. - Każdy, kto lubi podróże i szuka interesujących miejsc na wyjazd, znajdzie na naszych targach ciekawe propozycje na urlop czy odpoczynek weekendowy. W tym roku po raz pierwszy w sobotę wstęp będzie bezpłatny. Zwiedzający będą mogli obejrzeć pokazy artystyczne w wykonaniu grup różnych narodowości, porozmawiać z podróżnikami i poznać kulturę, obyczaje ludzi mieszkających w różnych zakątkach ziemi. Serdecznie zapraszam do spędzenia czasu z nami w międzynarodowej atmosferze - dodaje Urszula Potęga.

Świat w zasięgu ręki

Na Targach TT Warsaw 2011 zwiedzający będą mieli okazję poznać wszechstronne oferty turystyczne z całego świata. Między innymi egzotyczne propozycje spędzenia wolnego czasu w Afryce, jak choćby na nurkowaniu z rekinami czy etnicznym safari po Namibii ze spotkaniem z ludźmi Himba, Damara i Buszmenami. RPA przedstawi ofertę ekstremalnych sportów i będzie zapraszać do zwiedzania pięknych parków narodowych, kopalni złota i diamentów. Do wycieczek kulinarnych, przejażdżek po pustyni na wielbłądach, raftingu, korzystania z pięknych plaż i turystyki zdrowotnej będzie z kolei zachęcało Maroko, kraj partnerski tegorocznej edycji TT Warsaw. Swoje nowe oblicze pokaże również Tunezja. Miłośników szlachetnych trunków zainteresują degustacje win we Francji, Hiszpanii, Argentynie albo Chile. W tym roku po raz pierwszy zaprezentuje się Japonia wraz z propozycjami zobaczenia dawnych stolic, świątyń i zamków, festiwali o kilkusetletnich tradycjach, a także Albania, Laos i Wietnam. Z kolei do organizacji konferencji i wyjazdów motywacyjnych, skorzystania z różnych form turystyki aktywnej, programów zarówno dla dzieci jak i dorosłych będzie zachęcał Cypr.

Nie zabraknie również organizatorów wyjazdów zimowych i ośrodków narciarskich. Na targach obecne będą europejskie i rodzime pensjonaty, sanatoria, hotele, Wellness & SPA. Zaprezentują się przewoźnicy, w tym porty, koleje i linie lotnicze z lotami czarterowymi, połączenia promowe po Morzu Bałtyckim, Norweskim, Północnym, Irlandzkim, Śródziemnym, Adriatyckim oraz po Atlantyku. Na stoiskach znajdą się również oferty touroperatorów, organizatorów turystyki biznesowej i ubezpieczycieli. Obecne będą narodowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy oraz branżowe izby i stowarzyszenia. Wiele propozycji wyjazdów będzie można zakupić w promocyjnych cenach przygotowanych specjalnie na Targi TT Warsaw 2011.

Atrakcje w międzynarodowym gronie

W tym roku szczególnie bogata w atrakcje będzie sobota, 24 września. Na specjalnej scenie będzie można zobaczyć pokaz grupy Teoilhuicatl, Indian Mexicas, potomków Azteków ze środkowego Meksyku, którzy kultywują tradycje swoich przodków poprzez stroje, tańce, ceremonie oraz rytualną grę w pelotę. Zaprezentuje się również japoński teatr No, słowacka grupa GRIMMY z programem tanecznym pt. World Dance Show. Będzie można zobaczyć także polski folklor w wykonaniu zespołu Śląsk, a także pokaz narodowych tańców nepalskich oraz wysłuchać koncertu jazzowego marokańskiej grupy Chalaban. Zwiedzający obejrzą również Capoeirę prezentowaną przez grupę FICAG.

Wiele atrakcji będzie czekać na stoiskach wystawców, m.in. Japonia zorganizuje spotkania na temat kultury japońskiej połączone z prezentacją mangi, przymierzaniem kimon, pokazem mieczy samurajskich, kaligrafii japońskiej oraz ceremonią parzenia herbaty. Polska Organizacja Turystyczna nawiąże do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 pokazując filmy promujące Polskę i organizując konkursy o tematyce turystycznej i sportowej.

Na TT Warsaw będzie można spróbować dań z różnych regionów, poznać na specjalnym szkoleniu zasady savoir vivre i dowiedzieć się np. jak jeść trudne potrawy, a także wygrać nagrody w konkursach m.in. sprawdzających wiedzę na temat prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Wiele osób zapewne zechce wziąć udział w spotkaniach ze znanymi podróżnikami organizowanymi we współpracy z National Geographic Polska zatytułowane "Tanio przez świat". Opowiedzą oni o swoich przygodach i podzielą się wskazówkami, radami i spostrzeżeniami ułatwiającymi podróże i pozwalającymi zaoszczędzić pieniądze na wyprawach w różne zakątki globu. Na TT Warsaw będą obecni: wspaniała żeglarka - Marta Sziłajtis-Obiegło, tzw. kultowi podróżnicy - Asia i Edi Pyrkowie, łódzki podróżnik - Jarosław Fischbach, a także znany reporter - Piotr Kraśko.

Różne strony turystyki

W programie TT Warsaw 2011 znajdą się interesujące konferencje, szkolenia i spotkania dedykowane przedstawicielom branży turystycznej. Dla sektora MICE odbędzie się szkolenie na temat incentive travel. Podczas certyfikowanych warsztatów dla touroperatorów i biur podróży zostaną omówione dobre praktyki w zakresie skutecznej informacji i promocji w Internecie. Podczas eksperckich warsztatów zaprezentowane będą skuteczne techniki sprzedaży w branży turystycznej. W trakcie drugiego dnia TT Warsaw swoją premierę będzie miał raport "Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2011" przygotowany przez Poland Convention Bureau i Polską Organizację Turystyczną.

Przez trzy dni Polska Izba Turystyczna będzie organizowała stoliki eksperckie, przy których będą dyżurowali przedstawiciele ważnych dla branży organizacji, m.in. Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Zarządu Głównego i Stołecznego ZAIKS-u, zagranicznych POIT-ów i towarzystw ubezpieczeniowych. Przy stolikach będzie można podyskutować ze specjalistami i uzyskać cenne informacje.

Podczas TT Warsaw odbędzie się seminarium poświęcone promocji turystyki przyjazdowej do Japonii, a także workshop Dominikany. Zaprezentuje się także Konsorcjum Polskich Biur Podróży - Trade&Travel Company. Ponadto uczestnicy będą mogli poznać nowe trendy w turystyce, jak questing, i wysłuchać o wyjątkowych rejsach Dnieprem, Notecią i Wartą. Organizatorzy targów nie zapomnieli również o osobach potrzebujących, dlatego wspólnie z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier" zrealizowali konkurs rysunkowy "Moje wymarzone wakacje" kierowany do dzieci poszkodowanych przez los. Podczas uroczystego otwarcia targów zostaną ogłoszeni autorzy najpiękniejszych prac, a najlepsi wyjadą na zagraniczne wycieczki ufundowane przez wystawców.

Patronaty i współpraca

Patronat nad TT Warsaw 2011 objęli Minister Sportu i Turystyki - Adam Giersz oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszaw - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Partnerami merytorycznymi targów są Polska Organizacja Turystyczna i Polska Izba Turystyki. TT Warsaw 2011 organizowane są we współpracy merytorycznej z Polską Agencją Rozwoju Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Warsaw Convention Bureau.

TT Warsaw zaprasza

Pierwszy dzień targów tradycyjnie będzie zarezerwowany dla przedstawicieli sektora turystyki. Zwiedzający indywidualni będą mogli przyjść na TT Warsaw 23 i 24 września. W tym roku po raz pierwszy na trzeci dzień targów, sobotę obfitującą w liczne atrakcje, będzie można wejść bezpłatnie. Dla wygody zwiedzających przygotowano również specjalne połączenia autobusowe kursujące podczas targów spod Sali Kongresowej PKiN oraz spod Stacji Metro Politechnika.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ttwarsaw.pllub na profilu targów na Facebooku i GoldenLine.

***

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to najważniejsze wydarzenie branży turystycznej w Polsce. Grupuje największą liczbę krajów, które zazwyczaj wystawiają się na stoiskach narodowych, a także stanowi bardzo ważną platformę dla promocji oferty turystycznej polskich miast i regionów wśród kontrahentów z kraju i zagranicy. Dzięki kompleksowości oferty wystawianej na targach TT Warsaw prezentuje wszechstronny katalog pomysłów i rozwiązań wpisujących się w najnowsze trendy turystyczne, na bazie których firmy turystyczne mogą stworzyć kompletną ofertę turystyczną i rozwijać swój biznes.

Uczestnikami TT Warsaw są touroperatorzy, obiekty noclegowe (hotelowe, sanatoryjne, wellness&spa i pensjonaty), przewoźnicy (lotniczy, kolejowi, promowi i autokarowi), narodowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy, organizatorzy turystyki biznesowej, a także turystyczne portale internetowe, branżowe izby i stowarzyszenia, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa turystyczne. TT Warsaw zapewnia im warunki do efektywnego zaprezentowania swojej oferty, nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń. Targi stanowią także doskonałe miejsce promocji ofert turystycznych z całego świata, w szczególności w okresie jesienno-zimowym wśród mieszkańców Warszawy.

TT Warsaw organizowane są od 1993 roku w Warszawie przez MT Targi (wcześniej MT Polska). Od 2009 roku organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

Więcej o: