Lotnicze nowości - promocje, nowe połączenia

Częściej do Portugalii...

Między 15 czerwca do 19 września TAP Portugal zwiększa liczbę połączeń z Warszawy do Lizbony z pięciu do sześciu tygodniowo (dodatkowy lot do Lizbony - środa rano, do Warszawy - wtorek wieczorem). - Polacy coraz chętniej odwiedzają Lizbonę, zwłaszcza w wakacje, stąd pomysł na szósty rejs - powiedział Marek Sławatyniec, szef firmy Aviareps, generalnego agenta sprzedaży TAP Portugal w Polsce. Przewoźnik oferuje też połączenia przez Lizbonę do Porto, Faro, na Maderę i Azory. Dzięki code-share z LOT-em do Portugalii dolecimy (przez Warszawę) z portów regionalnych: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia.

www.flytap.com

...i LOT-em do Gdańska

LOT uruchomił dodatkowe rejsy na trasie Warszawa - Gdańsk - Warszawa. Będą realizowane do końca sezonu letniego, czyli do 28 października. LOT bierze również pod uwagę podstawianie większych niż zazwyczaj maszyn (Boeing 737) na wybrane poranne i popołudniowe rejsy do Gdańska. Loty odbywać się będą codziennie oprócz weekendów, a między 22 lipca a 31 sierpnia (tylko z Gdańska do Warszawy) - także w sobotę.

www.lot.com

Lataj i nocuj z klasą

Dzięki umowie z hotelami w Dubaju Emirates Airline oferuje pasażerom klasy pierwszej i klasy biznes darmowy nocleg i 96-godzinną wizę tranzytową. Oferta dla pierwszej klasy to dwa noclegi ze śniadaniem w hotelu Armani lub Jumeirah Zabeel Saray. Posiadacze biletów na lot klasą biznes mogą spędzić jedną noc (ze śniadaniem) w hotelach Address Dubai Marina lub Jumeirah Emirates Towers. Nocujący w hotelu Armani lub Address Dubai Marina mają w pakiecie bilety "At the Top" na najwyższy budynek świata Burj Khalifa, zaś goście Jumeirah Zabeel Saray i Jumeirah Emirates Towers - darmową rozrywkę w parku wodnym Wild Wadi. Promocja dotyczy podróży od 1 sierpnia do 30 września, rezerwacji należy dokonać do 31 lipca.

www.emirates.com/luxurynights

T5 C na Heathrow

British Airways otworzyły na Heathrow Terminal Satelitarny (w skrócie T5 C) - trzecią i ostatnią część Terminalu 5. Koszt inwestycji - 340 mln funtów. Terminal 5 składa się z budynków A, B i C. Dwa pierwsze otworzyła w marcu 2008 r. królowa Elżbieta II. Dotychczas przez Terminal 5 przewinęło się ponad 70 mln pasażerów, dzięki otwarciu T5 C skorzystają z niego dodatkowe 3 mln. T5 C łączy z resztą Terminalu 5 podziemny transport szynowy (podróż zajmuje niewiele ponad minutę). T5 C ma 12 bram pokładowych. Osiem zaprojektowano z myślą o Airbusach A380, które dołączą do floty British Airways na początku 2013 r.

www.britishairways.com

Wizz Airem z Łodzi do Luton

Od 13 września trzy razy w tygodniu polecimy Wizz Airem z Łodzi do Luton koło Londynu. Ceny biletów zaczynają się od 96 zł. Wizz Air w ciągu ostatnich 12 miesięcy przewiózł ponad 10 mln pasażerów. Flota składa się z 37 samolotów Airbus A320, które latają z 15 baz operacyjnych w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Czechach, Serbii, na Węgrzech, Litwie i Ukrainie.

www.wizzair.com

Lufthansa z biopaliwem

Lufthansa rozpoczęła sześciomiesięczną próbę użycia paliwa biosyntetycznego w regularnych lotach rejsowych. Jeden z silników Airbusa A321 latającego na trasie Hamburg - Frankfurt - Hamburg zasilany jest mieszanką paliwa tradycyjnego i biosyntetycznego w proporcji pół na pół. W okresie testowym zastosowanie biopaliwa pozwoli ograniczyć poziom emisji dwutlenku węgla o ok. 1500 ton. - Zasoby surowców naturalnych są ograniczone - mówi Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. - Ponieważ transport lotniczy w dającej się przewidzieć przyszłości będzie nadal zależny od paliw płynnych, branża lotnicza musi opracowywać i testować alternatywne rozwiązania.

Celem testów jest zbadanie wpływu biopaliw na zużycie silników. Biopaliwo jest wynikiem przetwarzania w ciecz czystej biomasy, zawiera rośliny jatrofę i lnicznik oraz tłuszcze zwierzęce. Produkuje je fiński koncern naftowy Neste Oil. Lufthansa ocenia koszt testu na ok. 6,6 mln euro. Federalne ministerstwo gospodarki i technologii przyznało na realizację tego projektu 2,5 mln euro.

www.lufthansa.com

Miś Paddington w British Airways

British Airways opracowały zbiór porad dla rodziców podróżujących z dziećmi. Dodatkową atrakcją są pokładowe upominki: dla młodszych dzieci - kolorowanki i pluszowe pacynki, dla starszych - gry i magazyny, których bohaterem jest Miś Paddington. Oto wybrane rady: Wybierzmy lot bezpośredni, najlepiej nocny, najprawdopodobniej maluch zaśnie i lot minie mu niepostrzeżenie; Starszym dzieciom można pokazać ciekawe zdjęcia czy opowiedzieć bajkę - niech lot będzie długo oczekiwaną przygodą; Sprawdźmy, jak maluch reaguje na zatłoczone, hałaśliwe miejsca, zabierając go na dworzec lub do centrum handlowego; Do bagażu podręcznego spakujmy niezbędne kosmetyki, ubranie na zmianę, kocyk, ulubioną zabawkę, butelkę. Nie zaszkodzi wziąć zabawki niespodzianki na wypadek, gdyby dziecko marudziło na pokładzie.

- Dzieciom nie przysługuje oddzielny fotel, ale przy rezerwacji radzę zapytać o dostępność dogodnych miejsc, np. takich, gdzie jest więcej miejsca na nogi - mówi menedżer Anna Ingham-Grant. - Rodzice z dziećmi zostaną zaproszeni do wejścia jako pierwsi.

Dzieciom, które podróżują w pozycji leżącej, przewoźnik oferuje specjalne łóżeczka - skycots (po wcześniejszej rezerwacji). Większe dzieci można przewozić w fotelikach samochodowych. Na pokładzie można poprosić o pieluszkę, chusteczkę, podgrzanie butelki czy przypilnowanie pociechy. Dzieci do 2. roku życia latają z 90-procentowa zniżką, a dzieci od 2 do 12 lat - z 33-procentową.

www.ba.com

Więcej o: