Jeżeli woli mieszkać oddzielnie, rodzice zapłacą za drugi pokój o połowę taniej. Bezpłatne jest wyposażenie dla niemowląt, m.in. podgrzewacze do butelek, łóżeczka, krzesełka i stoliki do przewijania. Dodatkowe udogodnienie to możliwość opuszczenia pokoju do godziny 17 w niedziele. Pokoje rodzinne mają podwójne łóżka dla rodziców, rozkładane sofy dla dzieci, telewizję z dziecięcymi kanałami oraz bezprzewodowy internet.
Na nastolatków czekają w lobby konsole Xbox 360, a na młodsze dzieci - miejsca zabaw wyposażone w mebelki i zabawki edukacyjne. Na powitanie dzieci dostają podarunki związane z bohaterami filmu "Auta 2" - to efekt współpracy Novotelu z firmą Disney. Na torach można urządzić wyścigi samochodzików lub pograć w najnowszą grę "Auta 2".
Menu dla dzieci zawiera potrawy przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Do wyboru zachęca maskotka Gustino. Czekające na posiłek dzieci dostają plansze rysunkowe i kredki.
Novotel to marka hoteli trzy- i czterogwiazdkowych. Na świecie działa ich prawie 400 w 58 krajach, w Polsce - 11. Novotel należy do sieci Accor. W Polsce hotelami zarządza Grupa Hotelowa Orbis, której Accor jest głównym akcjonariuszem.