Wakacje nad polskim morzem. Gdzie smacznie zjeść?

Smacznie zjeść, potańczyć albo tylko posłuchać dobrej muzyki można w dziesiątkach nadmorskich lokali.

Restauracji, kafejek, ogródków piwnych, smażalni, klubów czy drink-barów jest tu mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od gustu, nastroju lub pory dnia. Dlatego nie podpowiadamy, gdzie warto zjeść, a co omijać szerokim łukiem. Proponujemy za to miejsca, które warto znać - nie tylko z powodu ich menu.

Tawerna w Marinie Karsibór

ŚWINOUJŚCIE-KARSIBÓR, UL. 1 MA JA 5A

Jeśli chcecie wierzyć, że ryba w większości nadmorskich smażalni nie pochodzi z hipermarketów, to sobie wierzcie. My wiemy, gdzie na pewno przyrządzana jest rybka prosto z wody, i to codziennie. Mieszkańcy Świnoujścia, gdy chcą zjeść świeżą rybę, złowioną przez miejscowych rybaków, wybierają się na Karsibór, do tamtejszej tawerny przy Marinie Karsibór. Rządzi tam pani Gosia - mistrzyni dań rybnych. Majstersztykiem jest jej zupa rybna oraz łosoś bałtycki z czerwonym pieprzem podawany na muszlach. Tę drugą potrawę trzeba jednak zamówić dzień wcześniej. Darmowym bonusem do tych smakowitości są: dzika przyroda oraz piękny widok na deltę Starej Świny.

Lodziarnia Melba

MIĘDZYZDROJE, PL. NEP TUNA 5

Lodziarnia Melba, niepozorne okienko serwujące amerykańskie lody kręcone, to jedno z najbardziej charaktery stycznych i znanych turystom miejsc w Międzyzdrojach. Swoje lody Melba serwuje niemal od czterdziestu lat - niegdyś popularne w całym kraju tzw. włoskie, a od kilkunastu lat "amerykańskie", z oryginalnej amerykańskiej maszyny, która potrafi zamrozić lody z pełnotłustego mleka tak skutecznie, że nie rozpływają się nawet w upale. Dlatego ci, którzy przyjeżdżali do Międzyzdrojów jako dzieci, dziś chętnie przyprowadzają do okienka swoje pociechy. Mocno zmrożone, duże porcje i charakterystyczny tylko dla Melby niezmienny od lat smak to swoista pamiątka z Międzyzdrojów.

Informacje o przewodniku:

embed

"Plażowniki" to nowy cykl przewodników po polskich kąpieliskach. Rozpoczynamy "Plażownikiem zachodnim" opisującym atrakcje wysp Uznam i Wolin oraz gminy Rewal. Po ciekawych i nieznanych zakątkach polsko-niemieckiego wybrzeża Bałtyku oprowadzają nas autorzy: Kinga Konieczny - dziennikarka, dr Józef Pluciński - historyk, Piotr Sikora - szef promocji poznańskiej Gazety Wyborczej i prezenter radiowy oraz zaproszeni przez nich goście (Andrzej Smolik - muzyk, Andżelika Piechowiak - aktorka, Jerzy Porębski - szantymen, Bogusław Mamiński - sportowiec i inni). Z "Plażownika zacho dniego" dowiecie się Państwo skąd wystrzelono pierwszą rakietę w Kosmos, gdzie kręcił "Autora widmo" Roman Polański, oraz jak miło i aktywnie spędzić czas w krainie 44 wysp, niekoniecznie leżąc plackiem na plaży.

Plażownik zachodni kupisz w Kulturalnym Sklepie

Więcej o: