Wakacje nad polskim morzem. Koncerty, festiwale, imprezy

Koncerty, festiwale, imprezy nad polskim morzem. Baw się na wakacjach.

CZERWIEC

Dni Morza, ŚWINOUJŚCIE

Okręty w pełnej gali banderowej, festyny i kiermasze na świnoujskim nabrzeżu, koncerty znanych gwiazd, a na koniec - gwóźdź programu - pokaz sztucznych ogni. Tak rokrocznie obchodzi się potrójne święto: Dni Morza, Dni Świnoujścia oraz Dni Marynarki Wojennej. W tym czasie Marynarka Wojenna udostępnia do zwiedzania swoje jednostki.

LIPIEC

Wakacyjny Festiwal Artystów, MIĘDZYZDROJE

Tej imprezy nie trzeba przedstawiać. Co roku oprócz tysięcy fanów przyciąga do Międzyzdrojów także wielkie gwiazdy polskiego i światowego kina. Stali bywalcy chwalą towarzyszący międzyzdrojskiej imprezie klimat wakacyjnych spotkań, swobodę, przyjemność bycia razem i wiernych fanów, dla których artyści zawsze przywożą do Międzyzdrojów cząstkę swojej twórczości - spektakle, filmy, koncerty, wystawy. Kilkudniowy program imprezy wypełniony jest atrakcjami kulturalnymi szczelnie, ale największe tłumy gromadzą zawsze otwarte spotkania artystów z widzami, kiedy można z bliska przyjrzeć się ulubionej gwieździe, poprosić o autograf, zamienić z nią słowo, upolować niepowtarzalne zdjęcie. Stały punkt festiwalu to odciskanie dłoni artystów na Promenadzie Gwiazd. Przez lata zgromadziła się ich już spora kolekcja - ponad sto osób zostawiło swój ślad w międzyzdrojskiej alei.

Akademia Słońca, REWAL

Akademia Słońca to plażowa szkoła aktywnego wypoczynku. Opiekuje się turystami wypoczywającymi w gminie Rewal, bezpłatnie dostarczając im rozrywki i zachęcając do aktywnego spędzania czasu na plaży. Uczy, jak udzielać pierwszej pomocy, jak zdrowo się opalać i bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Bawi poprzez gry, zabawy i konkursy dla każdego. Wśród dyscyplin proponowanych plażowiczom są m.in.: siatkówka plażowa, piłka nożna, aerobik, gry i zabawy dla dzieci, konkursy skoków, ćwiczenia siłowe. Ulubioną przez bywalców atrakcją "Akademii Słońca" jest bicie rekordu popularności plażowego aerobiku ćwiczonego wspólnie przez jak największą liczbę osób. W ostatnich latach liczba ćwiczących przekraczała tysiąc osób.

SIERPIEŃ

Sea & Sky Festiwal, MIĘDZYZDROJE

Kitesurfing, czy li pływanie na krótkiej desce z wykorzystaniem latawca, to najprężniej rozwijający się sport zarówno w Polsce, jak i na świecie. Co oznaczają dziwnie brzmiące nazwy: freestyle, hangtime, best trick, kite loop lub race, można sprawdzić podczas Sea & Sky Festival. Przyjeżdżają tu najlepsi w tej dyscyplinie. Podczas imprezy odbywają się też pokazy instruktażowe kitesurfingu, a wieczorem - koncert gwiazd festiwalu organizowany w formule beach party.

Informacje o przewodniku:

embed

"Plażowniki" to nowy cykl przewodników po polskich kąpieliskach. Rozpoczynamy "Plażownikiem zachodnim" opisującym atrakcje wysp Uznam i Wolin oraz gminy Rewal. Po ciekawych i nieznanych zakątkach polsko-niemieckiego wybrzeża Bałtyku oprowadzają nas autorzy: Kinga Konieczny - dziennikarka, dr Józef Pluciński - historyk, Piotr Sikora - szef promocji poznańskiej Gazety Wyborczej i prezenter radiowy oraz zaproszeni przez nich goście (Andrzej Smolik - muzyk, Andżelika Piechowiak - aktorka, Jerzy Porębski - szantymen, Bogusław Mamiński - sportowiec i inni). Z "Plażownika zacho dniego" dowiecie się Państwo skąd wystrzelono pierwszą rakietę w Kosmos, gdzie kręcił "Autora widmo" Roman Polański, oraz jak miło i aktywnie spędzić czas w krainie 44 wysp, niekoniecznie leżąc plackiem na plaży.

Plażownik zachodni kupisz w Kulturalnym Sklepie

Więcej o: