Wakacje nad polskim morzem. Wypoczynek w stylu eko: Wyspa Karsibór

Wyspa Skarbów to coś dla piratów, a Marina Karsibór jest miejscem, które przyciągnie wielbicieli sportów wodnych.

Wyspa Skarbów

ul. Łęgowa 3

Wielu z nas kiedyś chciało być piratem. Marzenia można zrealizować na Wyspie Skarbów. Ośrodek przez przypadek został zbudowany zgodnie z zasadami chińskiej sztuki feng shui. Jego głównym punktem jest kamienny krąg, który podobno wysyła pozytywną energię. Ale tak naprawdę o dobre samopoczucie nie jest tu trudno. Wspólnie z dziećmi można poszaleć, korzystając z takich atrakcji, jak statek piracki, strzelnica, straszny namiot i wiele innych. W zagrodach czekają strusie afrykańskie, kozy górskie, koszatniczki oraz świnka wietnamska. Dla gości są miejsca noclegowe także w stylowych barakowozach. Po ukończeniu kursu piratów otrzymuje się stosowny certyfikat.

Ptaszarnia

ul. 1 Maja 59

Obok Karsiborskiej Kępy, w miejscu, gdzie stała kiedyś kryta strzechą rybacka chałupa, powstał Dom Gościnny "Ptaszarnia". Właściciele szczególnie dbają w nim o ciszę i spokój. Dlatego nie jest łatwo tam zamieszkać. Przed rezerwacją długo rozmawiają na temat upodobań gościa. Jeśli byłby zagrożeniem anielskiej ciszy ptaszarni, niestety, jego rezerwacja nie zostaje przyjęta. Wnętrza łączą tradycję z nowoczesnością. Co ciekawe, obudowy wanien zostały wykonane z kafli z rozebranych pieców.

Marina Karsibór

ul. 1 Maja 5a

Domy na palach, pyszne ryby, pływający pomost i wpatrująca się w nas czapla szara - taki klimat tylko w Marinie Karsibór. Marina jest miejscem, które przyciąga wielbicieli sportów wodnych. Tutaj można wypożyczyć kajak lub łódź, a także motorówkę i wybrać się w rejs po rozlewisku Świny. Wrażenia naprawdę niesamowite. Cała przyroda jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Można zdobywać bezludne wysepki, podglądać licznie występujące tu ptaki oraz podziwiać niesamowite widoki, między innymi wybrzeże klifowe koło Lubina. Dla prawdziwych twardzieli jest do pokonania szlak kajakowy "Wokół 44 Wysp", który liczy 30 km. To właśnie tutaj nauczyli się jazdy na nartach wodnych bracia Golcowie. Po wyprawie warto wybrać się do tutejszej tawerny na pyszne ryby, które nie pochodzą z hipermarketu, lecz z okolicznych wód. Według wielu mieszkańców serwowane tu ryby są najsmaczniejsze na wyspach. Swój raj mają tu także wędkarze, dla których przygotowano specjalne domki noclegowe, a ścianę tawerny zdobi mapa z zaznaczonymi najlepszymi miejscami do wędkowania dla poszczególnych gatunków ryb.

Informacje o przewodniku:

embed

"Plażowniki" to nowy cykl przewodników po polskich kąpieliskach. Rozpoczynamy "Plażownikiem zachodnim" opisującym atrakcje wysp Uznam i Wolin oraz gminy Rewal. Po ciekawych i nieznanych zakątkach polsko-niemieckiego wybrzeża Bałtyku oprowadzają nas autorzy: Kinga Konieczny - dziennikarka, dr Józef Pluciński - historyk, Piotr Sikora - szef promocji poznańskiej Gazety Wyborczej i prezenter radiowy oraz zaproszeni przez nich goście (Andrzej Smolik - muzyk, Andżelika Piechowiak - aktorka, Jerzy Porębski - szantymen, Bogusław Mamiński - sportowiec i inni). Z "Plażownika zacho dniego" dowiecie się Państwo skąd wystrzelono pierwszą rakietę w Kosmos, gdzie kręcił "Autora widmo" Roman Polański, oraz jak miło i aktywnie spędzić czas w krainie 44 wysp, niekoniecznie leżąc plackiem na plaży.

Plażownik zachodni kupisz w Kulturalnym Sklepie

Więcej o: