Zwiedzaj Nowy Jork z INnym przewodnikiem. Obiad i zakupy

Niepozornie wyglądająca knajpa i sklep z absolutnie wyjątkowymi ciuchami vintage.

Nowy Jork z przewodnikami IN - przeczytaj intro >>

Zamów przewodnik w Kulturalnym Sklepie>>

THE NEW WORLD ORDER

13 Avenue B, New York, NY 10009, tel. +1 212 777 3600, www.thenewworldordernyc.com 2 Av śr.-niedz. 13-20 Wed-Sun 1pm-8pm

Nie odkryjemy Ameryki, stwierdzając, że Nowy Jork to prawdziwy raj dla entuzjastów mody vintage, czego kolejnym niepodważalnym dowodem jest istnienie New World. Wchodząc tutaj, można odnieść wrażenie, że znaleźliśmy się w garderobie jednej z hollywoodzkich gwiazd. Nic dziwnego, że w poszukiwaniu inspiracji raz po raz wpadają słynni projektanci i styliści, żeby wspomnieć tylko Patricię Field, dzięki której część garderoby z New World zawędrowała prosto na filmowe plany. Kto widział "Seks w wielkim mieście", wie, o czym mowa. Wpadliśmy tutaj i my i to, jak się miało okazać, po same uszy! Do dzisiaj mamy jeszcze przed oczami te platformy Diora, galowe suknie Balenciaga i biżuterię Chanel. Bosko!!!

LA ESQUINA

114 Kenmare, New York, NY 10012, tel. +1 646 613 7100, www.esquinanyc.com Spring St codziennie 8-12 daily 8am-12am

Viva La Esquina! To trzy, a właściwie cztery miejsca w jednym. Ale powolutku, po kolei La Esquina to, po pierwsze, kawiarnia. Po drugie, eleganckie bistro. Po trzecie i najważniejsze, zwykła budka, z genialnym meksykańskim jedzeniem, przed którą latem wystawione są stanowiące bardzo dobry punkt obserwacyjny stoliki. Zamawiać można tu na wynos lub na miejscu. Wybór nie jest duży, ale wszystko jest pyszne i przy okazji niedrogie. Naszym ulubionym posiłkiem jest "torta de carne asada", niby zwykła kanapka z kawałkami wołowiny, czarną fasolą, awokado podawana na specjalnej bułce. Niby zwykła, a niezwykła! Dobra, teraz jeszcze o tym czwartym miejscu, bo pamiętacie, miały być cztery. Jak przypadkiem ustaliliśmy, przeżuwając kanapki, w naszej budce znajduje się sekretne wejście do klubu Prawdę mówiąc, zabrakło nam jednak entuzjazmu, żeby do niego zajrzeć, bo towarzystwo szturmem walące do tajnego przejścia było kompletnie nie z naszej bajki. Ale może będzie z waszej?

Więcej o: