KONKURS: "Życie wśród Kombai". Wygraj supernawigację turystyczną!

Oglądaj "Życie wśród Kombai: przygody Marka i Olly'ego" na kanale Discovery World i weź udział w konkursie - do rozdania mamy trzy nawigacje turystyczne kultowej marki Garmin!
embed

Dołącz do pisarza Marka Anstice'a i dziennikarza Olly'ego Steedsa, by przekonać się, co znaczy bycie prawdziwym Kombai! Oglądaj "Życie wśród Kombai: przygody Marka i Olly'ego", nowy serial na kanale Discovery World i weź udział w naszym konkursie. Do wygrania są 3 nawigacje turystyczne marki Garmin!

Co trzeba zrobić, aby wygrać?

Na nasz adres: konkurs.podroze@gazeta.pl prześlij swoje dane kontaktowe oraz prawidłowe odpowiedzi na 5 pytań konkursowych:

Pytanie nr 1:

Komu członkowie plemienia Kombai poświęcają świnię przed jej zabiciem?

a) bogu Refafu

b) bogini Kotece

c) bożkowi Moteka

Pytanie nr 2:

Kto jest wykluczony z ceremonii poświęcenia i zabicia świni?

a) dzieci

b) najstarsi mężczyźni

c) tylko kobiety

Aby odpowiedzieć na te pytania, oglądaj "Życie wśród Kombai: przygody Marka i Olly'ego" już w piątek 10 czerwca o godz. 21:30 na kanale Discovery World.

Pytanie nr 3:

Co tradycja Kombai nakazuje uczynić braciom zmarłego mężczyzny z jego żoną?

a) wziąć jednemu z braci wdowę za żonę

b) nakazuje zabić wdowę

c) wypędzić wdowę z wioski

Pytanie nr 4:

Picie specjalnego soku pozwala wojownikom Kombai lepiej radzić sobie z ranami odniesionymi podczas walk czy polowania. Z jakiego owocu, rośliny a może zwierzęcia przyrządzony jest ten sok?

a) z wyciągu z kory sagowca

b) z czarnych jagód

c) z krwi zabitej świni

Aby odpowiedzieć na te pytania, oglądaj "Życie wśród Kombai: przygody Marka i Olly'ego" już w piątek 17 czerwca o godz. 21:30 na kanale Discovery World.

Emisja kolejnych odcinków: zawsze w piątki, o godz. 21:30.

Pytanie 5:

Napisz, jak wyobrażasz sobie życie z dala od cywilizacji. Wypowiedź nie powinna przekraczać 1000 znaków.

Spośród osób, które prześlą prawidłowe odpowiedzi na 4 pytania zamknięte oraz najciekawszą odpowiedź na pytanie piąte wybierzemy trzy, które otrzymają nagrodę główną.

Co można wygrać?

Jedną z trzech nawigacji turystycznych marki Garmin o wartości 738 zł (brutto).

embed
embed

Konkurs trwa od 6 do 19 czerwca 2011 roku.

Wyniki konkursu opublikujemy do dnia 21 czerwca 2011 roku.

Przed wzięciem udziału w konkursie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem .

Fundatorem nagród w konkursie jest:

embed

Więcej o serialu:

Życie wśród Kombai: przygody Marka i Olly'ego

(Living with the Kombai Tribe: The Adventures of Mark and Olly)

Premiera: w piątek, 27 maja, o godz. 21.30 na kanale Discovery World

Emisja kolejnych odcinków: w piątki, o godz. 21.30

Opis:

W sercu dżungli Papui Nowej Gwinei, w niedostępnych lasach żyje jedno z najstarszych plemion świata. Mała, prymitywna, ale zarazem fascynująca kultura, której znakiem rozpoznawczym stał się uprawiany przez nią przez wiele pokoleń kanibalizm. Plemię to liczy zaledwie 4 tysiące członków, mówiących niespotykanym nigdzie indziej dialektem. Ludzi wierzących w demony, czarownice i bojących się ciemności bardziej niż czego innego.

Oto lud Kombai. Plemię, którego tryb życia nie zmienił się od czasów epoki kamienia łupanego. Jego członkowie polują, używając wciąż tej samej, prymitywnej broni, tak jak ich przodkowie. Zakładają nieskomplikowane pułapki na drobną zwierzynę, karczują lasy przy użyciu prostych siekier i żyją w zgodzie z cyklem przyrody. Znani są też z budowanych na wysokości kilkudziesięciu metrów nad ziemią domów na drzewach. Żyją bez elektryczności i pisma, ale mimo tego świetnie radzą sobie z nieprzewidywalną i dziką naturą. I to właśnie ich umiejętności, pozwalające przetrwać w niesprzyjających warunkach, chcą posiąść dwaj podróżnicy, którzy pewnego dnia dostają się na zamieszkiwany przez społeczność Kombai teren.

Dwóch pasjonatów przygody: zapalony podróżnik i pisarz Mark Anstice oraz dziennikarz Olly Steeds, postanowili przekonać się, jak faktycznie wygląda życie jednego z najbardziej odizolowanych plemion na świecie. Aby poznać tajemnicę bycia prawdziwym Kombai, udali się w głąb papuaskiej dżungli w poszukiwaniu osady tego plemienia. Bo żeby poznać życie Kombai, trzeba stać się jednym z nich. Jeść, polować, budować i bawić się tak jak oni. Stać się częścią ich małej społeczności. Ale czy będzie to zadanie łatwe do wykonania?

Czy faktycznie, jak twierdzą tubylcy, zamieszkiwany przez nich teren jest prawdziwym rajem na Ziemi? Oto zderzenie kultury zachodniej cywilizacji z życiem w zgodzie z naturą, w jego najbardziej pierwotnej formie. Przyzwyczajenie dwóch mężczyzn do "normalnych" posiłków czy typowych elementów wyposażenia domu zostanie skonfrontowane z jedzeniem żywych larw, polowaniem na świnie oraz życiem we własnoręcznie zbudowanym domu umocowanym na drzewie. Nauka przetrwania w trakcie nawiedzających te tereny intensywnych deszczów, które na kilkanaście dni potrafią sparaliżować życie osady. A przede wszystkim trudne początki przyjaźni między dwoma podróżnikami i Kombai, które okażą się wstępem do pasjonującej przygody w samym centrum papuaskiej dżungli. Dzięki niej Mark i Olly poznają nie tylko kulturę i zwyczaje plemienia, ale przede wszystkim siebie samych, swoją wytrzymałość i własne słabości. Ale również granice ich przyjaźni.

Więcej o: