Majówka w Polsce. Gdzie na spontaniczny wypad?

Macie ochotę na spontaniczny majowy wyjazd na ostatnią chwilę. Podpowiadamy, gdzie w Polsce można spędzić wolne dni.

Szwajcaria Kaszubska

Ze względu na atrakcyjne położenie region ten często nazywa się Szwajcarią Kaszubską. Znajdziemy tu wszystko: wspaniałe lasy, wzgórza i doliny, malownicze jeziora, rzeki, morza z wydmami, klifem i piaszczystymi plażami. Terenów na wycieczki jest tu mnóstwo. Szczególnie warto odwiedzić Szymbark, gdzie znajduje się niezwykły dom do góry nogami, Wdzydze, gdzie znajduje się najpiękniejsze jezioro Pojezierza Kaszubskiego oraz piękne parki krajobrazowe Doliny Słupi i Bory Tucholskie.

Czytaj o Szwajcarii Kaszubskiej >>>

Bory Tucholskie

W Borach Tucholskich czas można spędzić na wiele sposobów - w kajaku, na rowerze lub wędrując leśnymi szlakami. Liczne trasy umożliwiają poznawanie najpiękniejszych miejsc położonych pośród budzącej się właśnie do życia przyrody.

Czytaj o Borach Tucholskich >>>

Zobacz także:

Majówka w Polsce. 12 pomysłów na szybką majówkę

Mazury

A może wypad na Mazury? Można się wybrać na wycieczkę Szlakiem Akweduktów Północy lub rowerem od zamku do zamku. Warmia i Mazury to znakomity teren do podróży w czasie. Dodatkowo piękny pod względem przyrodniczym.

Czytaj o Szlaku Akweduktów Północy >>

Czytaj o Mazurach szlakiem zamków >>>

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

Ciekawą propozycją na długi weekend jest także wycieczka do Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Wytyczonym szlakiem wspiąć się tam można do średniowiecznej twierdzy. Góra Zamkowa na której stoi Zamek we Wleniu to ścisły rezerwat przyrody.

Czytaj o Parku Krajobrazowym Doliny Bobru >>>

Lubuski Szlak Wina i Miodu

Wielbiciele procentowych trunków polskiej produkcji powinni się wybrać na wycieczkę Lubuskim Szlakiem Wina i Miodu. Lubuskie wina słyną ze swoich wyjątkowych smaków, a tutejsze miody i wyroby pszczelarskie stosowane są nie tylko w celach spożywczych, ale również leczniczych. Trasa wiedzie pośród winnic, które zachęcają do skosztowania swoich wyrobów. Po drodze znajdują się także muzea i skanseny. Ten, kogo zmęczy podróżowanie, może odpocząć w jednym z licznych gospodarstw agroturystycznych położonych wśród lasów i łąk lub wybrać urocze miejsce nad jednym z okolicznych jezior.

Czytaj o Lubuskim Szlaku Wina >>>

Beskid Niski

Jeśli marzy Ci się miejsce oddalone od cywilizacji, wybierz Beskid Niski. To nadal jedno z najbardziej nieprzetartych pasm górskich w Polsce. Można długo wędrować malowniczymi szlakami, nie napotykając żadnego człowieka, za to obcując z dziką przyrodą. Miejsc w Beskidzie Niskim, do których można się wybrać, jest wiele - pasmo to ciągnie się przez ok. 100 km.

Czytaj o Beskidzie Niskim >>>

Beskid Żywiecki

Leśne szlaki, potoki i schroniska oferujące gorące pierogi i zimne piwo. Im bliżej Słowacji tym miejscowości są mniejsze, a widoki coraz piękniejsze. Na trasie bliźniacze szczyty - Rysianka i Lipowska, gdzie można wędrować śladami Jana Pawła II, królestwo koronek Koniakowo i urocze, klimatyczne wsie.

Czytaj o Beskidzie Żywieckim >>>

Zobacz także:

Majówka w Polsce. 12 pomysłów na szybką majówkę

Więcej o: