Ciekawostki. Plaża Świń na Bahamach

Turyści kochają pływać z delfinami w ciepłych wodach oceanu. Na wyspie Big Major Spot na Bahamach mogą spróbować czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego - pływania w towarzystwie świń.

Małą karaibską wysepką zawładnęła rodzina składająca się z uroczych brązowych i różowych świnek. Zwierzęta upodobały sobie luksusowe życie na tutejszej plaży. Codziennie pływają w krystalicznie czystych wodach wysp Bahama, a potem wylegują się pod palmami. Nietypowe zjawisko odkrył kilka lat temu fotograf, który przypłynął w okolicę wyspy, by sfotografować rekiny. Wrócił z absolutnie niezwykłymi zdjęciami pluskających się w wodzie świń.

Świnie turystyczną atrakcją

Jak twierdził, samą obecność świń na tropikalnej plaży można było jeszcze jakoś zrozumieć, ale widok ich biegnących do wody, żeby przywitać nadpływające statki, był kompletnie zaskakujący. Świnie z wyspy Big Major Spot stały się turystyczną atrakcją. Z pobliskich wysp organizowane są rejsy, na których turyści mogą nakarmić zwierzęta i popływać z nimi w lazurowej wodzie.

Rajskie życie świń

Świnie są ponoć świetnymi pływakami. Udaje im się przeżyć dzięki żywności, którą dają im okoliczni mieszkańcy. Zorientowały się też, że załogi jachtów regularnie wyrzucają nadmiar jedzenia do morza. W nadziei na posiłek potrafią przepłynąć nawet kilkaset metrów. Rodzina świnek ma dosłownie rajskie życie. Zwierzęta mają swoją własną plażę i nie robią nic innego poza jedzeniem, spaniem i pływaniem. Tubylcy pogodzili się z obecnością nietypowych mieszkańców. Dokarmiają świnie, a ich plaże nazywali Świńską Plażą.

Więcej o: