Wyniki konkursu "Zanurkuj z rekinem"

Wiesz, gdzie spotkać rekina i jak zachowywać się podczas takiego spotkania? Brałaś/eś udział w naszym rekiniarskim konkursie? Sprawdź, czy dopisało Ci szczęście!

W zeszłym tygodniu pytaliśmy Was, można spotkać rekina i co Wy zrobilibyście stanąwszy twarzą w twarz z tym groźnym drapieżnikiem.

Przekonywaliśmy też, że macie 1000 razy większe szanse na utonięcie w morzu niż na ugryzienie przez rekina, ale nie wszyscy nam uwierzyli ;)

Serdecznie dziękujemy za wszystkie odpowiedzi, przyszło ich naprawdę bardzo dużo!

A jak brzmią prawidłowe odpowiedzi na pytania zadane w naszym konkursie?

Jeśli oglądaliście program "Terytorium rekinów" na kanale Animal Planet, to wiecie, że:

1. Największe szanse na spotkanie z rekinem mamy u wybrzeży Meksyku w Pacyfiku. Rekiny zamieszkują głównie morza tropikalne i subtropikalne, aczkolwiek niekiedy pojawiają się także w wodach śródlądowych i arktycznych.

2. A co zrobić, gdy nurkując nagle spostrzeżemy wynurzającego się zza rafy rekina?

Przede wszystkim - zachować spokój. Rekiny są bardzo czułe na drgania wody, a gwałtownie poruszają się zwykle ryby.

Nie wolno także:

- nosić biżuterii - lśni jak rybia łuska

- pływać w okolicach rekinów z niezaleczoną raną lub skaleczeniem

- nie powinno się pływać na brzuchu na desce surfingowej - rekin może pomyśleć, że to żółw lub foka i zaatakować.

Stosując się do tych zaleceń i zachowując rozsądnie, mamy szansę zapamiętać spotkanie z rekinem jako piękne, niesamowite doświadczenie.

A teraz już nasza nagroda!

Żałujemy, że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich odpowiedzi, bo wybór był oczywiście bardzo trudny. Ostatecznie jury po długich i burzliwych naradach zdecydowało, że zaproszenie do wzięcia udziału w kursie nurkowym o wartości 750 zł otrzyma:

Iza Tomella z Gdyni

Laureatce gratulujemy i mamy nadzieję, że nagroda będzie początkiem pięknej przygody z nurkowaniem. A czy z rekinami? Tego nie możemy obiecać, bo żeby je spotkać, trzeba mieć naprawdę sporo szczęścia...

Redakcja

***

Terytorium rekinów - nowy cykl na kanale Animal Planet

"Terytorium rekinów" (ang.: Shark Zone) to nowy cykl programów Animal Planet poświęcony w całości tym krwiożerczym bestiom. Czy obawy ludzi przed rekinami są uzasadnione? Czy każdy na widok złowieszczo wyglądającej z wody płetwy powinien stracić głowę i modlić się o przetrwanie? Co zrobić, kiedy stajemy oko w oko z rekinem? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznasz w sierpniowym bloku tematycznym Animal Planet.

Emisja: w każdą sobotę od 7 sierpnia o godz. 18:00 i 19:00

Animal Planet to jedyna telewizja na świecie w całości poświęcona życiu zwierząt. Emitując najwyższej jakości programy prezentuje prawdziwy świat natury, angażuje widzów w poruszające, pełne emocji i pasji historie, których bohaterami są najgroźniejsi drapieżnicy lub też nasi domowi ulubieńcy. Animal Planet łączy świat ludzi i zwierząt a wszystkim miłośnikom przyrody oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie.

Więcej o: