Miasta za grosze. Jak tanio zwiedzić Barcelonę

Barcelona to miasto, które nie narzeka na brak turystów i trudno się temu dziwić - to jedno z najbardziej czarujących miast na świecie. Stolica Katalonii jest przyjazne dla zwiedzających i wbrew pozorom, nie trzeba wcale wydawać dużo pieniędzy, aby odkryć jego uroki. A wiele atrakcji można zwiedzić całkowicie za darmo!

Choć szacuje się, że rocznie do Barcelony przyjeżdża - bagatela - 10 milionów turystów, to władze miasta postanowiły zadbać o to, by było ich jeszcze więcej, a ze stolicy wyjeżdżali zadowoleni. W 2009 roku większość państwowych atrakcji władze Barcelony udostępniły odwiedzającym całkowicie za darmo lub dofinansowując wstęp. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca turyści mogą bez opłat wejść do najważniejszych muzeów. Skorzystało z tej możliwość już podam milion turystów. Atrakcje, które można zobaczyć bez opłat to m.in.: Palau Robert, Brossa Joan Fundació, Fundació Foto Colectania, Centre d'Art Santa Monica, Daurel Fran Fundació, Palau de La Virreina, Muzeum de Carrossess Funebres, Santa Eulalia oraz muzeum sztuki współczesnej Metronom.

Co zwiedzać w Barcelonie , gdy znudzą się muzea?

Wtedy warto wyjść na świeże powietrze - spacerów po mieście wystarczy na kilka dni.. Absolutnym "must see" jest oczywiście wycieczka (darmowa, a jakże) szlakiem oryginalnej sztuki Antonia Gaudiego - symbolu miasta i obowiązkowego punktu zwiedzania.

Pierwszym z wielu pięknych projektów Gaudiego jest wyjątkowa świątynia Sagrada Familia. Za darmo można ją podziwiać i fotografować z zewnątrz (wstęp do środka jest płatny). Drugą z wizytówek Barcelony , również autorstwa Gaudiego, jest Park Gruell. Wchodząc do ogrodu, przenosimy się do zaczarowanej, baśniowej krainy w samym centrum europejskiem metropolii. Niesamowite połączenie wyrazistych kształtów, kolorów plus zieleń - to piorunująca mieszanka, której próżno szukać gdzie indziej.

Co jeszcze zobaczymy w mieście? Wyjątkowe obiekty hiszpańskiego modernizmu, jedną z większych gotyckich starówek Europy oraz słynny deptak Ramblas. Portowa Barcelona to miasto pełne życia.

Zobacz i przeżyj koniecznie

- słynna ulica La Rambla i Reail,

- zamek Montjuic,

- Barri Gótic - dzielnica gotycka z wąskimi alejkami i historycznymi budynkami,

- Parc de la Ciutadella - znajdujący się we wschodniej części miasta przestronny park, który nazwę odziedziczył po znajdującym się na tym terenie XVIII-wiecznemu więzieniu,

- kościoły: Santa Maria del Pi i Santa Maria del Mer,

- wspinaczka na najwyższe wzgórze miasta - Montjuic oraz Tibidabo,

- Mirador de Colón - kolumna na cześć Krzysztofa Kolumba,

- magiczna fontanna,

- piękny barceloński port oraz plaża.

Wszystkie te miejsca możemy zobaczyć oczywiście bezpłatnie.

Gdzie zjeść?

Kilka adresów fajnych, tanich knajpek i restauracji:

1. El Bosc de les Fades, Ciutat Vella, Barcelona

Pasaje de la Banca 5

2. Belgious, Viutat Vella, Barcelona

Avinyó 50, bario gotico

3. Café Miloka, Barcelona

Carrer de Bailen 154

Zobacz też:

Pogoda w Barcelonie

Wybrane noclegi w Barcelonie:

Dwójka blisko parku Gaudiego - 50 euro/2 osoby

Niska cena, świetna lokalizacji i basen na dachu

A może wakacje w Hiszpanii?

7 dni na Costa Brava od 1635 zł/osoba

Więcej o: