Zebry i wielbłądy na wyciągnięcie ręki

Oglądanie dzikich, egzotycznych zwierząt bez krat, fos, szyb i innych zabezpieczeń? Czy to możliwe w Polsce? Tak! Wystarczy wybrać się na wycieczkę do Zoo Safari w Świerkocinie.

W ogromnym, dwudziestohektarowym, ogrodzie zoologicznym mieszka około sześciuset zwierząt. Teren Zoo Safari podzielony jest strefy tematyczne: Afrykę, Amerykę, Azję i Mongolię. W każdej części czekają na zwiedzających zwierzęta, które można spotkać na poszczególnych kontynentach.

W strefie Afryki zobaczymy np. strusia afrykańskiego, zebry, antylopy, oryksy i bydło z gatunku watusi. W części poświęconej Ameryce zadomowiły się strusie, bawoły, lamy, kuce czy też osły. W strefie azjatyckiej spotkamy bydło stepowe i koba nilowego, w mongolskiej m.in. wielbłądy dwugarbne i jaki .

Po Zoo Safari można poruszać się tylko samochodami po wyznaczonych ścieżkach, z prędkością nie większą niż 5km/h . Wysiadanie z pojazdów jest zabronione ze względu na swobodny tryb życia zwierząt i brak ograniczeń w postaci barierek czy klatek. Zdjęcia mieszkańcom ogrodu możemy robić przez otwarte okna samochodu. Mamy na to bardzo dużo czasu. Na drogach safari można przebywać cały, dzień bez żadnych ograniczeń czasowych. Zabronione jest natomiast dokarmianie i głaskanie zwierząt.

Jeżeli nasze dziecko nie przepada za jazdą samochodem, zawsze możemy wybrać Piesze Zoo, które również znajduje się na terenie safari w Świerkocinie. Zobaczymy tu zwierzęta z całego świata m.in. żółwie stepowe, surykatki, piękne papugi, małpy magot i koczkodany, psy dingo, emu, pawie indyjskie oraz oczywiście lwy i wiele innych okazów.

Z pewnością dużo przyjemności sprawi najmłodszym wizyta w Mini Zoo. Tutaj można obcować ze zwierzętami naprawdę blisko - pogłaskać kozy karłowate, owce, króliki czy też świnki morskie, a nawet nakarmić je specjalną paszą.

Po emocjonującym safari jest jeszcze miejsce na zabawę dla dzieci. Oddzielną częścią ogrodu zoologicznego stanowi Park Rozrywki. To miejsce z karuzelami, Diabelskim Młynem i loteriami. Rodzice będą mogli odpocząć w jednym z dwóch punktów gastronomicznych. Można tu przekąsić coś małego lub zjeść obiad.

Zoo Safari jest regularnie wzbogacany o nowe zwierzęta i rozbudowywane. Twórcy ogrodu pozyskują kolejne tereny i planują kolejne atrakcje dla zwiedzających.

Informacje:

Świerkocin położony jest w województwie lubuskim, w pobliżu Parku Narodowego Ujścia Warty.

Dojazd: drogą nr 22 Gorzów Wlkp. - Kostrzyn skręcając na Słubice lub drogą nr 133 Skwierzyna - Kostrzyn i w Krzeszycach kierować się na Gorzów Wlkp

Zoo Safari czynne jest codziennie, od 22 marca do 26 października, w październiku od godz. 10:00 do 17:00

Cennik:

bilety - 25,00 zł (od osoby)

dzieci poniżej 4 lat - wstęp wolny przy osobach indywidualnych

całodzienne bilety zawierają: wstęp do Zoo, wielokrotne korzystanie z karuzel, zabawa w Dziecięcym Zoo oraz przejazd dowolną ilość razy po Safari.

Inne atrakcje Świerkocina i okolic:

- neogotycki kościół z 1857 roku

- ośrodek sportu i kulturystyki - w centrum wsi, trenowali w nim polscy olimpijczycy

- 2 szlaki rowerowe przechodzące przez Świerkocin

- Park Dinozaurów we wsi Nowiny Wielkie niedaleko Świerkocina

Dominika Orłowska

Więcej o: