Atrakcyjne lato w Zachodniopomorskiem

Bez względu na to, czy lubisz leżeć na plaży, spędzać czas aktywnie na rowerze lub żaglówce, czy też szukasz uczty dla ducha - nie zawiedziesz się. Dziwnów, Międzyzdroje, Wolin i Kamień Pomorski przygotowały na ten sezon liczne atrakcje kulturalne, sportowe i artystyczne. Przedstawiamy najciekawsze miejsca, wydarzenia i sposoby spędzenia wolnego czasu w tym regionie.

Dziwnów

Gmina Dziwnów położona jest w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Łagodny klimat, duża liczba dni słonecznych oraz przygraniczne położenie przyciągają turystów z Polski i zza granicy. Zarówno miłośnicy plażowania, jak i zwolennicy relaksu wodnego oraz wędkowania znajdą tu czyste plaże oraz piękne zakątki nad rzeką i jeziorem. Dziwnów oferuje dobre warunki do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu czy kajakarstwa, a dobrze chroniony port oraz możliwość bezpiecznego cumowania jachtów zachęcają żeglarzy do częstych wizyt.

Atrakcje turystyczne

Statki pirackie "Korsarz" i "Victoria" zapraszają na rejs w morze i do Kamienia Pomorskiego

Most zwodzony w Dziwnowie - jeden z nielicznych w Europie

Hala Sportowo - Widowiskowa , przykład najnowocześniejszych technologii urbanistycznych, zapewnia atrakcje sportowe i artystyczne przez cały rok.

Aleja Gwiazd Sportu - ulica, na której umieszczono marmurowe płyty z replikami medali mistrzów w różnych dyscyplinach sportowych

Imprezy kulturalne i sportowe

lipiec: Neptunalia - Widowisko Chrztu Morskiego, Cygańskie Noce na Plaży

26 lipca - Puchar Polski Strong Man; MOKiS Dziwnów

Więcej informacji: www.dziwnow.pl

Międzyzdroje

Malownicza miejscowość położona na Wyspie Wolin zyskało sławę luksusowego kurortu. Opinię tę podtrzymuje Gala Gwiazd, która każdego roku przyciąga tu elitę polskiego show-biznesu i rzesze wczasowiczów. Miasto może pochwalić się własną Promenadą Gwiazd, na której odciski dłoni zostawili najbardziej znani aktorzy i reżyserzy.

Złocisty, drobny piasek, leczniczy mikroklimat i sprzyjają zarówno plażowaniu, jak i wieczornym spacerom.

Atrakcje turystyczne

Klify - najwyższe w Polsce wybrzeże morskie (do 90 m n.p.m.)

Bunkier V3 - jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego - położone przy ul. Niepodległości 3.

Rezerwat żubrów - utworzony w 1976 roku jako obiekt turystyczno-dydaktyczny zawiera również wybiegi innych zwierząt leśnych Parku (dziki, sarny).

Kawcza Góra położona we wschodniej części miasta z piękną trasą spacerową prowadzącą na plażę

Port rybacki na plaży we wschodniej części miasta

Imprezy kulturalne

01-04 lipca - Gala Gwiazd Międzyzdroje 2008; Skwer rekreacyjny przy ul. Promenada Gwiazd, MDK i Hotel Amber Baltic

23-27 lipca - III Międzyzdrojski Muzyczny NON STOP; Amfiteatr w Międzyzdrojach

30 sierpnia -1 września - XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Polskich Autorów i Kompozytorów Międzyzdroje 2008; Międzynarodowy Dom Kultury i Amfiteatr w Międzyzdrojach

Więcej informacji: www.miedzyzdroje.pl

Gmina Wolin

Miasto i Gmina Wolin Gmina (łącznie 44 miejscowości) przygotowały na ten sezon wiele atrakcji dla turystów: począwszy od zwiedzania Wolińskiego Parku Narodowego, a kończąc na wycieczkach łodzią wikingów po rzece Dziwnie. Od miejskiego zgiełku możemy odpocząć w licznych gospodarstwach agroturystycznych, które znajdują się zarówno w samym Wolinie, jak i w sąsiadujących wsiach. Mieszkańcy miasta i gminy Wolin zachęcają swoich gości do obejrzenia ciekawych obiektów architektury murowanej i drewnianej, spacerów po rezerwatach przyrody, a także wypoczynku czystych plażach.

Atrakcje turystyczne

Gotycka Katedra św. Mikołaja z końca XIII w.

Stocznia im. Niedamira - powstają tutaj repliki statków dawnych Słowian i Wikingów

Wiatrak holenderski - elewator zbożowy z początku XX wieku, charakterystyczny punkt miasta, bardzo dobrze znany z pocztówek

Woliński Park Narodowy - najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego; dobrze zachowane lasy bukowe; unikalna - wyspiarska delta Świny

Imprezy kulturalne i sportowe

17-20 lipca - XI Western Piknik - Folk Blues&Country Festiwal; Sułomino w gminie Wolin

23-24 lipca - Etapowe Regaty Turystyczne

01-03 lipca - XIV Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie

Więcej informacji: www.wolin.pl

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski położony nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego słynie nie tylko z uzdrowiska, ale także z pięknej architektury i trakcyjnych tras spacerowych i rowerowych. Amatorzy sportów wodnych mogą tu wypożyczyć żaglówkę lub kajak, a dosyć silne wiatry na Zalewie sprzyjają rejsom, na przykład do pobliskiego Dziwnowa, portów Zalewu Szczecińskiego lub do Niemiec.

Atrakcje turystyczne

Sezonowe rejsy statkiem Victoria z Kamienia (molo) do Dziwnowa , rejsy w morze statkiem Korsarz z Dziwnowa oraz na życzenie po Zalewie Kamieńskim (informacja, rezerwacja tel. +48 91 38 13 072 w. 66)

Hala widowiskowo-sportowa - oferuje boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, nożną oraz możliwość treningu tenisa stołowego i ziemnego (informacja, rezerwacja tel. 00 48 91 38 24 227, )

Muzeum Kamieni - bogata ekspozycja minerałów i skamieniałości, wystawa dinozaurów, dwa punkty widokowe na baszcie. ul. Słowackiego 1, tel. 0 607 870 880, czynne od 10 do 18

Katedra - zwiedzanie muzeum katedralnego w skarbcu, Muzeum Historycznego Ziemi Kamieńskiej w kapitularzu oraz wirydarza, prezentacje organowe dla turystów po uprzednim zgłoszeniu (informacja tel. 0 888 591 219)

Imprezy kulturalne i sportowe

20 czerwca - Koncert Inauguracyjny, XLIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej; Katedra Kamieńska

19 lipca - Kamieński Piknik Muzyczny

22 lipca - 44 Etapowe Regaty Turystyczne

Więcej informacji: www.kamienpomorski.pl

Więcej o: