Zaproszenie na tajską imprezę w Krakowie

W programie m.in. pokazy slajdów, prezentacja masażu i degustacja potraw.

Stowarzyszenie Antropologiczne "Archipelagi Kultury" zaprasza na spotkanie Złoty Trójkąt.

Środa 28 lutego, g. 19.30

Kraków. B-side ul. Estery 16 (przy Placu Nowym)

W programie spotkania:

Pokaz slajdów Tadeusza Stańko, podróżnika, socjologa, antropologa kultury, który cztery lata spędził na Dalekim Wschodzie.

Prezentacja klasycznego tajskiego masażu w wykonaniu masażystek z Bangkoku, zatrudnionych w krakowskim Centrum Terapii Chaiyo

Degustacja potraw z restauracji "Horai" - jedynej w Krakowie restauracji z kuchnią tajską .

ZŁOTY TRÓJKĄT - nazwa trudno dostępnego obszaru w pobliżu granic Birmy (Myanmaru), Laosu i Tajlandii, znanego z upraw roślin narkotycznych. Do grupy krajów Złotego Trójkąta bywa także zaliczana Kambodża . Kraje tego regionu cechują się wspaniałymi świątyniami buddyjskimi, oryginalną sztuką oraz nieznanymi europejczykom tradycjami. Wiele plemion górskich do dzisiaj zachowuje prastare wierzenia animistyczne oraz kult przodków.

Tradycyjny masaż tajski to jeden z głównych składników tamtejszej Medycyny Królewskiej. Jego podstawową techniką jest rytmiczne naciskanie kluczowych puntów na ciele - meridianów, zwanych w Tajlandii "Sen", które są odpowiedzialne za prawidłowy przepływ energii w organizmie. Ów rodzaj akupresury połączony jest z elementami Hatha Jogi - masażysta układa ciało osoby masowanej w odpowiednich pozycjach.

Wyśmienita kuchnia tajska od lat robi światową karierę. W Polsce jednak jak dotąd dania kuchni tajskiej są bardzo mało znane. Kuchnia regionu obfituje w dania z zawartością mleka kokosowego, zielonego i żołtego curry oraz trawy cytrynowej. Wśród potraw popularne są dania z ryżu, owoce morza, makaronu, kurczaka i tofu. Smaki kuchni tajskiej są dla Polaków niecodzienne oraz bardzo intensywne...

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Partnerzy:

B-side club

Kraków, ul. Estery 16

www.b-side.pl

"Chaiyo" Centrum Terapii

Kraków, ul. Dietla 103/2

tel 012 42 26 549

www.tajskimasaz.pl

Restaureacja Horai

Kraków, Plac Wolnica 9

tel. (48) (12) 43 00 358

www.horairestaurant.pl

Organizator

Stowarzyszenie Antropologiczne "Archipelagi Kultury"

marcelkwasniak@tlen.pl, tel 607311960