Przychodzą podziwiać ruiny, a szaleją na punkcie kotów. Słynny turecki Garfield traktowany jak sułtan

Do Turcji każdego roku przybywają tłumy. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest Efez - jedno ze starożytnych miast. Okazuje się jednak, że nie ze względu na ruiny, ale na zwierzęta! Jeden z mieszkających tam kotów przypomina Garfielda i ma nawet swoje konto na Instagramie. Turyści go kochają.

Efez to jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast. W czasach swojej świetności był ważnym ośrodkiem handlowym. Znajduje się tu świątynia Artemidy, która przez Greków była uznawana za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Do największych atrakcji Efezu zaliczany jest m.in. Wielki Teatr oraz Biblioteka Celsusa, która była jedną z najsłynniejszych bibliotek starożytnego świata. 

Zobacz wideo Polacy masowo przeszczepiają włosy w Turcji. Dlaczego? „Wynika to z ich niewiedzy" [MAMY CZAS]

Turcja. Kot Garfield uwielbiany przez turystów 

W ruinach tureckiego Efezu mieszka wiele zwierząt. Koty i psy chronią ruiny miasta znajdującego się na światowej liście dziedzictwa UNESCO przed myszami, nornicami i innymi gryzoniami.  Ulubieńcem turystów jest jednak rudy kot, który przypomina Garfielda. Dla wielu zaskoczeniem może być, że ma nawet swoje konto na Instagramie. Chętnie pozuje do zdjęć z ludźmi i pozwala wziąć się na kolana oraz pogłaskać. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

W ruinach antycznego Efezu jest bardzo dużo psów i kotów. Jednak wszystkie chodzą zachipowane i zadbane. Mają tutaj raczej status celebrytów i maskotek niż zwierząt. Turyści regularnie dokładają się do zakupu karmy dla nich. Jeden z kotów doczekał się nawet własnego konta na Instagramie

- wyjaśnia Onetowi turecka przewodniczka Deger Eren. 

 

Wakacje w Turcji. Co jeszcze warto zobaczyć? 

Wakacje w Turcji to świetny wybór, bo atrakcji tu nie brakuje. O każdej porze roku czekają tu na turystów wspaniałe zabytki, piękne plaże i oszałamiająca natura. W Kapadocji, czyli niezwykłej krainie historycznej położonej w centralnej części Anatolii, po prostu trzeba polecieć balonem. Widoki są nieziemskie. Koniecznie trzeba też odwiedzić Stambuł, który jest zlokalizowany w Europie oraz Azji, a który rozdziela Cieśnina Bosfor. Ze względu na bogatą historię miasta znajduje się tu wiele meczetów, kościołów oraz pałaców. 

Więcej o: