Zostali porzuceni na francuskim lotnisku. Samolot wystartował bez pilota i 30 pasażerów

Na lotnisku Charlesa De Gaulle'a w Paryżu doszło do zaskakującej sytuacji. Według relacji pasażerów samolot tureckiego przewoźnika odleciał bez 30 podróżnych i jednego pilota na pokładzie. Jak do tego doszło?

W niedzielę, 19 listopada tureckie media obiegły zaskakujące doniesienia na temat lotu linii lotniczej SunExpress z Paryża. Jak informuje serwis Airporthaber, samolot miał pierwotnie wylecieć do tureckiego Izmiru o godzinie 17:00 czasu lokalnego. Na tablicach pojawiły się jednak informacje na temat trzygodzinnego opóźnienia. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek przeżyła chwile grozy na lotnisku. Pomógł jej syn

Samolot odleciał bez pasażerów

Pasażerowie twierdzili, że choć maszyna miała wzbić się w powietrze o godzinie 20:00, to przy bramkach nie pojawiały się żadne nowe informacje. Kiedy w końcu postanowili sprawdzić status lotu w aplikacji do śledzenia rejsów, nie wierzyli własnym oczom. Okazało się, że samolot zdążył już wystartować. Media donoszą, że na lotnisku w Paryżu pozostawiono 30 pasażerów oraz jednego pilota. 

Jak informuje portal Gazete Duvar, przedstawiciele Sunexpress mieli twierdzić, że grupa podróżnych spóźniła się na samolot. Ostatecznie zostali oni zakwaterowani w hotelu i skierowani na następny lot do Turcji

Polacy zostali na lotnisku

To nie pierwszy raz, kiedy samolot odleciał bez pasażerów. W połowie września informowaliśmy o pozostawionych bagażach i związanej z nimi ewakuacji, do jakiej doszło na lotnisku w Modlinie. Sytuacja przyczyniła się nie tylko do opóźnień, ale i braku możliwości wejścia na pokład niektórych samolotów.

Jedna z pasażerek tłumaczyła, że podróżni lecący z Ryanairem do Dublina musieli udać się bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa z bagażami rejestrowanymi. Tam w pośpiechu pozbyli się wszelkich płynów o pojemności większej niż 100 ml i skierowali się do wskazanej bramki. Niestety, samolot zdążył odlecieć bez nich. Tego dnia problem ten dotknął łącznie 47 osób z biletami do Dublina i Pafos. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: