Co się dzieje na rynku we Wrocławiu? To żadne figle krasnali, a przygotowania do... bożonarodzeniowego jarmarku

Zbliża się końcówka listopada, a to oznacza, że niebawem ruszy wyczekiwany przez wszystkich jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Rynek w stolicy Dolnego Śląska na kilka dni przybrał postać placu budowy, by już w piątek 24 listopada zachwycić mieszkańców i przyjezdnych niepowtarzalnym klimatem.

Młotki, wiertarki i wkrętarki poszły tam w ruch. Na Rynku we Wrocławiu pojawiły się zatrważające ilości drewnianych i metalowych konstrukcji, okraszonych porządną dawką lampek w najróżniejszych kolorach. Co to oznacza? Otóż we Wrocławiu oficjalnie rozpoczyna się okres bożonarodzeniowy, a już niedługo turyści i mieszkańcy napiją się grzańca na magicznym jarmarku. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ile kosztują słodycze na lotnisku? Niemało. Oto przykład z Wrocławia

Budowa jarmarku we Wrocławiu. Turyści nie mogą się doczekać

Już w miniony weekend na wrocławskim rynku pojawiły się tiry pełne drewnianych domków i atrakcjach w częściach. Obecnie ponad 100 osób pracuje nad tym, by już w piątek 24 listopada ruszył jeden z najbardziej zachwycających jarmarków świątecznych w Polsce. Planowo, powstać ma aż 180 kramów, przy których wystawcy z najróżniejszymi produktami - od rękodzieła, przez ozdoby świąteczne, aż po rozgrzewające napoje - spędzą najbliższe tygodnie. 

To się pięknie nazywa jarmark, ale to jest budowa. Łącznie z elektryką, kablami. Tego jest kilkadziesiąt kilometrów. To trzeba rozłożyć. Na rynek łącznie wjedzie prawie 100 tirów

- przekazał w rozmowie z RMF24 organizator jarmarku, Mariusz Gurgul. W tym sezonie, turyści i mieszkańcy będą cieszyć się jarmarkiem od 24 listopada, aż do 7 stycznia. Polecamy jednak pojechać tam jeszcze przed świętami, by nastroić się na nadchodzące obchody Bożego Narodzenia.

Co nowego na wrocławskim jarmarku? Pojawi się między innymi gadający Łoś

Co roku na wrocławskim jarmarku pojawiają się nowe atrakcje. Poza kramami, w tym roku pojawi się... gadający Łoś Antek. Będzie można spotkać go w pobliżu fontanny i "zamienić z nim" parę słów (a raczej wyłącznie go posłuchać), lub przynajmniej zapozować do zdjęcia. Organizatorzy zadbali także o miejsce spotkać dla osób z niepełnosprawnościami. Wystrojony Rynek będzie otwarty więc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To niezwykle ważna zmiana.

Kiedy zaś podświetli się choinka? Aby jarmark świąteczny prezentował się w pełni, musi pojawić się... Święty Mikołaj! Ten zaś odwiedzi Wrocław dopiero 6 grudnia, czyli w mikołajki. Po zmroku nastąpi inauguracja świetlnej instalacji zdobiącej ogromne drzewko. Warto więc zaplanować wyjazd do Wrocławia właśnie w tym terminie.

Więcej o: