Tak wyglądało to kultowe miejsce w Poznaniu lata temu. Teraz jest po prostu nie do poznania

Międzynarodowe Targi Poznańskie to jedno z najpopularniejszych miejsc w Poznaniu. Dziś są miejscem ważnych wydarzeń, które ściągają tłumy. Od początku XX wieku zmieniły się jednak diametralnie i są wręcz nie do poznania.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider wśród ośrodków targowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Istnieją od 1921 roku. Posiadają 16 pawilonów wystawowych oraz 81 sal konferencyjnych. Zlokalizowane są na przestrzeni 212,5 ha.  

Zobacz wideo Jak polskie miasta (nie) radzą sobie ze smogiem

Międzynarodowe Targi Poznańskie. Historia sięga znacznie wcześniej 

Choć Międzynarodowe Targi Poznańskie powstały w 1921 roku, to ich korzenie sięgają znacznie wcześniej. W 1911 roku przy zbiegu współczesnych ulic Roosevelta i Bukowskiej odbyła się wystawa wschodnioniemiecka. Jej celem było pokazanie osiągnięć gospodarczych, społecznych i kulturalnych Niemiec na terenie Wielkopolski, Pomorza, Śląska i Prus Wschodnich. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

W mieście pojawiła się wówczas Wieża Górnośląska, którą zaprojektował Hans Poelzig. Nie przypadła jednak do gustu Polakom, którzy uważali, że góruje nad miastem i jest symbolem dominacji Niemiec nad naszym krajem. Pod koniec lat 20. XX w. została przemalowana. Obecnie na jej fundamencie możemy zauważyć ażurową iglicę, symbol Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Pierwsze Międzynarodowe Targi Poznańskie. Zorganizowano je po kilku latach od pojawienia się pomysłu 

Pomysł zorganizowania targów narodził się w 1917 roku podczas zjazdu Związku Towarzystw Kupieckich w Poznaniu. W 1921 roku zorganizowano jest po raz pierwszy. W 1925 roku zostały zorganizowane jako wydarzenie o charakterze międzynarodowym. W 1927 targi zostały przyjęte do Związku Targów Międzynarodowych.  

Dziś Międzynarodowe Targi Poznańskie nie przypominają tych z XX wieku Jednak tak jak przed laty tętni tu życie. Organizowane są setki różnorodnych imprez, na które do Poznania przyjeżdżają tysiące osób z całego świata. 

Więcej o: