Amerykańcy dziennikarze polecają najlepsze miejsca do odwiedzenia w 2024 roku. Docenili polskie miasto

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto już zacząć myśleć o przyszłorocznych podróżach. Nie wiecie, gdzie warto się wybrać? Redaktorzy amerykańskiego magazynu przygotowali specjalne zestawienie miejsc, które warto wziąć pod uwagę. Nie zabrakło w nim również polskiego akcentu.

Internetowe wydanie magazynu podróżniczego "Travel + Leisure" właśnie opublikowało zestawienie 50 najlepszych miejsc do podróży w 2024 roku. Ich propozycje zostały podzielone według kategorii: kierunków do zanurzenia się w kulturze, doświadczeń kulinarnych, wielkomiejskich wrażeń, wodnych krajobrazów, plażowych klimatów, a także tych przeznaczonych dla miłośników przyrody oraz przygód. 

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Tu warto wybrać się w 2024 roku. Zanurz się w kulturze

Jak się okazuje, Warszawa została doceniona pod względem kulturalnych doświadczeń. Zdaniem redaktorów magazynu stolica Polski słynie z tętniącej życiem sceny artystycznej, która nabierze jeszcze większego rozpędu w 2024 roku. To właśnie wtedy na turystów ma otworzyć się nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej. 

Założone w 2005 roku muzeum od dwudziestu lat ugruntowuje reputację miasta w dziedzinie sztuki, udostępniając zbiory dzieł zarówno zagranicznych, jak i polskich, mimo że działa w tymczasowych przestrzeniach

- czytamy. 

Autorzy zestawienia polecili także wizytę w duńskim Aalborg, które zachwyca brukowanymi uliczkami, architekturą i bogatą sceną kulturalną. Z kolei miłośnicy sportu powinni udać się do Niemiec za sprawą odbywających się tam Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na tej samej liście znalazł się także Tallin w Estonii czy kolumbijska Kartagena.

Gdzie podróżować w 2024 roku? 

Marzy wam się podróż kulinarna po najsmaczniejszych zakątkach świata? Świetnym pomysłem może okazać się wycieczka do meksykańskiej Meridy lub hrabstwa Sonoma w Kalifornii. Osobom, które poszukują wielkomiejskich wrażeń, przypadnie do gustu wizyta w Bangkoku, Cleveland, Las Vegas, Paryżu, Montrealu czy Stambule. 

A może by tak błogi wypoczynek na plaży? Wybierzcie się na słoneczną Majorkę lub do południowych Włoch - Amalfi, Capri, Positano i Sorrento. Poszukiwacze przygód powinni rozważyć podróż do północnego Pakistanu, południowej Australii, miasta Al-Ula w Arabii Saudyjskiej czy spróbować swoich sił na trasach trekkingowych w Peru. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: