Poznaj romantyczne miasta Europy. Według rankingu Paryż jest przereklamowany, podium ma inna stolica

Do niedawna za europejską stolicę zakochanych uważało się oczywiście Paryż. Najnowszy ranking wyłonił jednak nowego laureata - nie brakuje tam bajkowych miejsc, wspaniałych widoków i tajemniczych zakątków. To właśnie tam można zgubić się w klimatycznych uliczkach, wzruszać się przy fado i kosztować znakomitych specjałów przy świecach.

Wśród europejskich miast nie brakuje bajkowych zakątków, które upodobali sobie zakochani. Za mekkę miłości uchodził zawsze Paryż czy Rzym. Najnowszy ranking pokazuje jednak, że na arenie pojawił się nowy przeciwnik. Mowa tu o jednej z portugalskich miejscowości, która kusi niesamowitym klimatem, pięknymi widokami jak z pocztówki i masą miejsc iście romantycznych! 

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Nowa romantyczna stolica Europy? Paryż jest już przereklamowany 

Za miasto zakochanych od lat uważa się Paryż, jak się jednak okazuje trendy i miano najromantyczniejszego miasta czasami ulegają zmianie. Nic zresztą dziwnego, że stolica Francji w końcu się "przejadła" - widok kilkunastu zaręczyn dziennie pod wieżą Eiffla nikogo już nie dziwił, podobnie jak długie kolejki do romantycznych restauracji. Nie chcąc jednak negować Paryża, warto przejść do tegorocznego laureata. 

Najnowszy ranking najbardziej romantycznych miast Europy może być dla niektórych sporym zaskoczeniem. Projekt jest pomysłem grupy Catamaran Charter Croatia, która poprzez dogłębne analizy wybrała topowe kierunki dla zakochanych. Brano pod uwagę liczbę romantycznych restauracji oraz hoteli przypadających na milion mieszkańców. Klasyfikacja została dokonana na podstawie danych serwisu TripAdvisor.

Na podium pojawiła się stolica Portugalii, która słynie z niesamowitej architektury, kultowego tramwaju, dobrej kuchni, wspaniałego wina, fado czy malowniczych uliczek, idealnych na spacerowanie z drugą połówką. 

Lizbona poleca się dla zakochanych. Poznaj romantyczne zakątki miasta 

Na pierwszym miejscu zestawienia najromantyczniejszych miast Europy znalazła się Lizbona. Jak wskazuje ranking, stolica Portugalii ma największy stosunek hoteli oraz restauracji w przeliczeniu na milion mieszkańców. Jest tu aż 588 miejsc idealnych na kolację we dwoje i aż 152 romantyczne obiekty noclegowe. Drugie miejsce powędrowało do Monako. Mała powierzchnia wcale w tym nie przeszkodziła, znajdziemy tu aż 54 romantyczne restauracje i 6 hoteli. Trzecie miejsce to Paryż z wynikiem 1387 restauracji i 542 hotele.

 

Tegoroczny laureat rankingu może pochwalić się nie tylko klimatycznymi restauracjami czy dużym wyborem wśród hoteli. Lizbona to przede wszystkim niesamowity klimat pięknych kamienic, cudeńka architektoniczne, bogata historia, kultura, niezliczone kawiarnie i pastelarie czy klimatyczne uliczki, w których warto się gubić. Warto zobaczyć m.in. zachwycający klasztor "Jeronimos Monastery" czy wpisaną na listę UNESCO wieżę Belém. Na liście "do odwiedzenia" nie może zabraknąć też słynnego tramwaju, promenady pod mostem czy bajkowych plaż. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: