Turyści omijają to polskie miasto. Jest niedocenianą perłą, która zaskakuje

Planując weekendowy city break, wielu turystów w pierwszej kolejności pomyśli o Krakowie, Wrocławiu czy słynnej Warszawie. Tymczasem w zachodniej części Polski kryje się prawdziwa perełka, która - pomimo licznych atrakcji turystycznych - wciąż jest niedoceniana przez podróżnych.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zachodnia część Polski bywa niedoceniana i pomijana przez turystów, którzy planują weekendowy wyjazd. Tymczasem skrywa ona prawdziwe perełki. Jedną z nich jest Zielona Góra, która popularnością nie zbliża się nawet do słynnego Krakowa czy Wrocławia - mimo to potrafi zaskoczyć. Zwłaszcza tych, którzy nigdy nie mieli okazji jej odwiedzić. 

Zobacz wideo Zielona Góra. Nietypowa interwencja policji, która musiała przegonić dziki z miejskiego parku

To polskie miasto jest prawdziwą perłą na mapie turystycznej 

Szwajcaria Kaszubska, Ponidzie czy kolorowe Zalipie - w Polsce nie brakuje miejsc, które wyróżniają się malowniczymi krajobrazami czy ilością atrakcji turystycznych, a mimo to pozostają odrobinę niedoceniane przez turystów. Do tego grona należy również Zielona Góra, będąca największym miastem w województwie lubuskim. Pod względem zajmowanej powierzchni (278,3 km kw) zajmuje szóste miejsce w kraju. Miasto to słynie przede wszystkim z winiarskiej tradycji sięgającej XI wieku; nie bez powodu zostało bowiem określone polską stolicą wina.

Aby cieszyć się niezwykłą atmosferą tego miejsca, warto odwiedzić je przede wszystkim w pierwszej połowie września. Wówczas odbywa się tu słynne Winobranie - nazywane również Dniami Zielonej Góry - czyli największe święto wina w Polsce. Huczne wydarzenie trwa w tym regionie aż dziewięć dni. Turyści w czasie Winobrania mogą zasmakować lokalnych potraw, zakochać się w tutejszych krajobrazach i zakosztować najsmaczniejszych win w regionie. 

 

Największe atrakcje turystyczne - co warto zobaczyć w Zielonej Górze?

Zielona Góra słynie jako polska stolica wina, ale nie tylko. Na turystów czeka tu o wiele więcej atrakcji niż wielu mogłoby się spodziewać; nie ograniczają się one jedynie do winnic. Spacer warto rozpocząć od starego rynku z ratuszem. Przechadzając się deptakiem, mijamy kolorowe kamieniczki, klimatyczne kawiarenki i zabytkowe kościoły. Całość tworzy barwną mozaikę, która zachwyca zarówno na zdjęciach, jak i w rzeczywistości. 

 

Warto również odwiedzić słynne Muzeum Ziemi Lubuskiej. W zbiorach znajdziemy między innymi rzeźby, obrazy, grafiki oraz dawne narzędzia i naczynia związane z produkcją wina. Będąc w tej malowniczej miejscowości nie sposób pominąć zwiedzania Palmiarni i Parku Winnego, czyli jednych z najważniejszych symboli Zielonej Góry. Znajdziemy tu mnóstwo egzotycznych roślin, liczne akwaria i jedną z najwyższych palm w Polsce. Ponadto warto odwiedzić:

  • Park Książęcy Zatonie,
  • Dolinę Gęśnika,
  • Planetarium Wenus,
  • Centrum Nauki Keplera,
  • Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli,
  • Muzeum Dawnych Tortur.
 
Więcej o: