Polska podróżniczka o błędach, których już nigdy nie popełni. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić

Chyba każdy zdążył natknąć się w trakcie podróży na różne, nieprzewidziane wydatki. Niektóre z nich bywają niezwykle kosztowne i potrafią znacznie obciążyć wakacyjne budżety. Polska podróżniczka postanowiła podzielić się wskazówkami, które pomogą nam ich uniknąć.

Anna Konecka to podróżniczka, która zgromadziła już na TikToku 64,5 tys. obserwujących. Regularnie dzieli się z nimi m.in. ciekawymi miejscami i przydatnymi wskazówkami dotyczącymi budżetowego zwiedzania świata. Tym razem postanowiła przestrzec internautów przed popularnymi błędami. 

Zobacz wideo Triki, które pomogą wam zaoszczędzić pieniądze przy planowaniu wakacji. W te dni kupuj bilety [MAMY CZAS]

Nie łap taksówki z ulicy

Konecka zaznaczyła, że ceni sobie tanie podróżowanie, dlatego też wystrzega się pewnych błędów, które zdążyła popełnić w przeszłości. Na początku poradziła obserwatorom, by podczas pobytu w krajach spoza Unii Europejskiej zawsze pamiętali o zakupie lokalnej karty SIM (np. na lotnisku). Korzystanie z danych komórkowych może być niezwykle kosztowne, dlatego lepiej uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

W kolejnej części filmu poruszyła kwestię samego planowania wycieczki. Podróżniczka wyznała, że już nigdy nie zarezerwuje hotelu przed zakupem biletów lotniczych

Ceny lotów potrafią się wahać z godziny na godzinę w przeciwieństwie do cen noclegu. Warto najpierw znaleźć korzystny cenowo lot, a dopiero później zarezerwować nocleg

- wyjaśniła. 

Uwaga na błędy w restauracjach

W przypadku poruszania się po mieście lepiej unikać taksówek łapanych z ulicy. Zdaniem Koneckiej warto korzystać z oferty takich firm, jak Uber lub Bolt. Dzięki temu będziemy znać dokładny koszt przejazdu i unikniemy niespodzianek.

Jeżeli już nie masz wyboru to sprawdź, czy taksówkarz włączył taksometr i spytaj przed przejazdem o koszt trasy

- poradziła. 

Ostatnie błędy dotyczyły wizyty w restauracjach. Podróżniczka odradza wchodzenia do lokalu, bez wcześniejszego sprawdzenia dań i cen w internecie. Koszty posiłków w popularnych miejscowościach mogą czasami mocno zaskoczyć. Nie warto także prosić w nich o wodę butelkowaną. Wiele europejskich krajów oferuje bezpłatnie wodę z kranu, filtrowaną lub przegotowaną. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: