Sylwester w Zakopanem - opcji jest wiele, ale trzeba się spieszyć, bo schodzą jak świeże bułeczki

Sylwester w Zakopanem to coś, co trudno zapomnieć. Niezależnie od tego, w jakim gronie się go spędza i jaką formę powitania Nowego Roku się preferuje, górskie krajobrazy w tle potęgują magię tej najważniejszej nocy w roku. Sprawdzamy, jak może wyglądać sylwester w Zakopanem.

Zabawy sylwestrowe w Zakopanem

Zabawy sylwestrowe w Zakopanem mogą przybierać różną formę. Osoby preferujące szampańską zabawę w sylwestra zainteresuje z pewnością oferta zakopiańskich klubów czy lokali gastronomicznych, a także niektórych pensjonatów i hoteli. W sylwestra organizują one specjalne imprezy z muzyką na żywo lub zawodowym DJ-em. Tak będzie na przykład w Karczmie "Chata Zbójnicka", gdzie kolacja sylwestrowa potrwa od 21:00 do 4:00. W menu znajdziemy baraninę, bulion grzybowy z pierogami z gęsiny, polędwiczki wieprzowe w sosie grzybowym i strudel jabłkowy, lokal zapewnia także ciepły i zimny bufet, słodkości i napoje, a imprezę sylwestrową poprowadzi DJ. Na sylwestrowy pobyt można też wybrać Hotel Tatra, gdzie za dodatkową opłatą można wziąć udział w balu sylwestrowym. Organizatorzy zapewniają zabawę sylwestrową z zespołem muzycznym i DJ-em, gorące posiłki, zimną płytę, napoje i ciasto oraz gwarantują fantastyczną zabawę do białego rana. Zachęcająco brzmi też Roztańczony Sylwester w Rio, na który zaprasza Nosalowy Dwór. Sylwestrowy bal to nie tylko wykwintna kolacja, bufet i open bar, ale także znakomita oprawa muzyczna, pokazy artystyczne i szalona zabawa w rytmie samby.

Sylwester Zakopane

Sylwester w Zakopanem to nie tylko bale sylwestrowe. Istnieje możliwość powitania Nowego Roku na stoku narciarskim - ośrodki narciarskie tej nocy przedłużają funkcjonowanie wyciągów narciarskich, a nawet organizują imprezy sylwestrowe.

Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Można też spędzić sylwestra w kameralnym gronie - przy kominku lub z widokiem na Tatry. Wystarczy wynająć apartament lub domek i bawić się zgodnie z upodobaniami, w gronie rodziny lub przyjaciół. O północy można wybrać się na jeden z punktów widokowych i podziwiać pokazy laserowe. W okolicach Zakopanego jest też parę ośrodków termalnych, które od kilku lat organizują zabawy sylwestrowe. Taki sposób powitania Nowego Roku może być idealny szczególnie dla zmarzluchów. Największą popularnością cieszą się jednak sylwestrowe kuligi zakończone ucztą w góralskiej chatce lub szałasie przy ognisku. Takiego sylwestra nie da się zapomnieć!

Zobacz wideo Nie ma sylwestra bez konfetti! Możesz zrobić je sam

Zakopane: Sylwester Marzeń

Czy TVP i w tym roku odwiedzi Zakopane? "Sylwester Marzeń z Dwójką" od kilku lat organizowany był właśnie w zimowej stolicy Tatr. Tegoroczna impreza jest w fazie przygotowań, niedawno minął termin, w którym można było składać oferty w przetargu na m.in. nagłośnienie koncertu. Z dokumentów dotyczących przetargu wynika, że Sylwester Marzeń 2023/2024 miałby się odbyć w Zakopanem, jednak organizatorzy dopuszczają możliwość zmiany miejsca realizacji przedsięwzięcia. Ostateczna decyzja zapadnie zatem zapewne po rozstrzygnięciu przetargu i wybraniu najkorzystniejszej ze złożonych ofert. Jeśli więc ktoś chciałby spędzić tegorocznego sylwestra pod Tatrami właśnie z uwagi na możliwość wzięcia udziału w telewizyjnej imprezie na żywo, musi się jeszcze uzbroić w cierpliwość i poczekać z ostateczną rezerwacją pobytu w Zakopanem.

Sylwester Zakopane: gdzie jest scena?

Wielu turystów zastanawia się, gdzie odbywa się sylwester w Zakopanem. Gdzie jest scena, z której koncert transmitowany jest do polskich domów? W ubiegłym roku już na kilka dni przed Sylwestrem Marzeń na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozstawiona była wielka scena imprezy organizowanej przez TVP2. W konstrukcji wykorzystano mobilne ekrany, projektory nowej generacji i multimedia. Organizatorzy zgłosili imprezę na 30 tysięcy osób, jednak jak co roku na terenach przyległych do wyznaczonych sektorów bawiły się kolejne setki, jeśli nie tysiące osób. Przypomnijmy, że główną gwiazdą ubiegłorocznego Sylwestra Marzeń w Zakopanem był zespół Black Eyed Peas (w ostatniej chwili swój udział odwołała Mel C), na scenie pojawiły się też takie rodzime gwiazdy, jak Edyta Górniak, Justyna Steczkowska czy Golec uOrkiestra, jak również przedstawiciele gatunku disco polo: Zenon Martyniuk, Sławomir i Kajra czy zespół Akcent. Kto wystąpi podczas tegorocznego Sylwestra Marzeń, Telewizja Polska powinna ujawnić niebawem.

Sylwester: jaka pogoda w Zakopanem?

Czy szykuje się mroźny sylwester? To, jaka pogoda w Zakopanem będzie w ostatni dzień starego roku, interesuje przede wszystkim osoby, które planują zabawę na świeżym powietrzu - niezależnie od tego czy będzie to sylwester na stoku, sylwestrowe ognisko czy Sylwester Marzeń z Dwójką.

Zakopane zimąZakopane zimą Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Prognozy długoterminowe nie zawsze się sprawdzają, specjaliści jednak zgodnie utrzymują, że początek zimy 2023/2024 będzie dość łagodny. Na ostatni dzień bieżącego roku w Zakopanem zapowiadane są temperatury dodatnie. W ciągu dnia termometry mogą wskazać do 5 stopni Celsjusza, w sylwestrową noc temperatura może spaść do 2 stopni Celsjusza. Meteorolodzy przewidują, że niebo tej nocy będzie niewidoczne, można też spodziewać się niewielkich opadów.

Zobacz też: Sylwester w ciepłych krajach: sprawdź, gdzie przeżyjesz szampańską noc pod palmami

Więcej o: