Boże Narodzenie 2023 - gdzie na urlop? Te kierunki będą przeżywać prawdziwe oblężenie. I nic dziwnego

Boże Narodzenie 2023 zbliża się wielkimi krokami. Coraz więcej osób decyduje się jednak na to, by zamiast przy stole, spędzić święta w ciepłych krajach. Gdzie warto pojechać na wakacje w grudniu? Podpowiadamy.

Urlop zagraniczny w okresie świąteczno-sylwestrowym cieszy się coraz większym powodzeniem. Turyści z całego świata szukają najlepszych ofert na ten okres. I zdecydowanie jest w czym wybierać. Oto najlepsze kierunki na Boże Narodzenie. 

Zobacz wideo Jakich życzeń nie składać w święta?

Gdzie na urlop w Boże Narodzenie? Te kierunki zimą to totalny hit 

Jak podaje portal travelplanet.pl, 20 proc. rezerwacji zimowego wypoczynku obejmuje Boże Narodzenie i Sylwestra, co daje znacznie większą liczbę rezerwacji niż w ubiegłym roku. W 2023 roku popularnością cieszą się kraje muzułmańskie. Egipt i Turcja są na szczycie, co raczej nikogo nie dziwi. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W zeszłym roku Egipt był droższy o około tysiąc złotych. Przez obecną sytuację w Izraelu, ceny spadły i oferty all inclusive można znaleźć w cenie około dwóch tys. złotych. Z kolei na wakacje w Turcji zdecydowało się 10 proc. klientów. Wypoczynek w tym kraju nie należy do najdroższych, ponieważ można znaleźć oferty nawet poniżej dwóch tys. złotych. 

Gdzie na wakacje zimą? Turyści uwielbiają ładować tam swoje akumulatory 

Dużą popularnością nie tylko wśród Polaków cieszą się Wyspy Kanaryjskie, gdzie za wypoczynek trzeba zapłacić około pięciu tys. złotych. Wypoczynek w Hiszpanii to koszt około 3,7 tys. złotych. 

Wyjazd do Tunezji, na Cypr czy Maltę to koszt od około 2,5 do 2,7 tys. złotych. Droższe, ale równie popularne kierunki to Emiraty Arabskie - 6 tys. złotych, Zanzibar - blisko 9 tys. Złotych czy Dominikana – blisko 11 tys. złotych. W zestawieniu nie znalazła się niezwykle popularna w ostatnim czasie Tajlandia, do której równie chętnie wybierają się Polacy.  

Więcej o: