To polskie miasto zimą zachwyca najbardziej. Urokiem przebiło nawet Paryż i Pragę

Turyści kochają przyjeżdżać tu wiosną i latem, jednak - jak się okazuje - zimowa odsłona tego polskiego miasta może zachwycić jeszcze bardziej. Potwierdza to prestiżowy ranking sporządzany przez międzynarodowy serwis internetowy DiscoverCars, w którym Kraków trzeci rok z rzędu został uznany za najlepsze miasto do odwiedzenia zimą.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ranking "Najlepszych europejskich miast do odwiedzenia zimą" co roku pojawia się na stronie DiscoverCars. Twórcy zestawienia analizowali poszczególne aspekty europejskich miast, takie jak: liczba tanich restauracji, koszt wynajmu samochodu na tydzień, koszt tygodniowego pobytu w hotelu, czy liczba atrakcji turystycznych i ceny. Na tej podstawie i po dogłębnej analizie udało się wyłonić najlepsze miejscowości. 

Zobacz wideo Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 'najwspanialszych na świecie'

Kraków po raz kolejny znalazł się na czele prestiżowego rankingu 

Już po raz trzeci Kraków został uznany za najlepsze miasto do odwiedzenia zimą, o czym z dumą poinformował Urząd miasta Krakowa na stronie internetowej. "Nasze miasto uzyskało 38 punktów na możliwych 50. Kraków przyciąga zabytkami takimi jak Wawel czy Rynek Główny, gdzie możemy wejść bezpłatnie, dodatkowo oferuje najtańsze zakwaterowanie w hotelu, a także najniższe koszty wynajmu samochodu" - zakomunikował magistrat. Warto podkreślić, że to słynne polskie miasto w wyścigu po tytuł wyprzedziło między innymi Paryż, Pragę, Berlin czy Kopenhagę

 

Co warto zobaczyć w Krakowie? Największe atrakcje turystyczne 

Wydaje się, że zima wcale nie zachęca do podróży i zwiedzania nawet najpiękniejszych zakątków; śnieg, mróz i krótki dzień mogą to utrudniać. Na szczęście w Krakowie nie brakuje atrakcji turystycznych, które są atrakcyjne o każdej porze roku. Jedną z najpopularniejszych form aktywności jest wyjście na łyżwy. Będąc w Krakowie, warto wybrać się na Błonia, czyli łąkę w sercu miasta, która zimą zamienia się w ogromne lodowisko. 

Dla miłośników ciepła i bardziej egzotycznych klimatów lepszym rozwiązaniem będzie pobyt w krakowskim Aquaparku. Do dyspozycji odwiedzających są tu m.in. zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, hydromasaż, jacuzzi, baseny i brodziki. Wielu podróżnych uwielbia również zimowe spacery krakowskimi uliczkami; Szczególnie urokliwe są przechadzki wzdłuż  Bulwarów Wiślanych, w Parku Lotników Polskich, Parku Bednarskiego, czy słynnym Parku Jordana. Po drodze można również wstąpić do muzeum - w Krakowie nie brakuje bowiem zachwycających obiektów. Wymienić można by chociaż niedawno otwarte muzeum figur woskowych - Polonia Wax Museum

Więcej o: