Boże Narodzenie pod palmami? Raczej w polskich górach. 85 proc. miejsc już zajętych mimo wysokich cen

Boże Narodzenie to wyjątkowe święta. Rodzinny klimat, śnieg za oknem i odwiedziny Mikołaja - czego chcieć więcej? Okazuje się, że Polacy coraz częściej odchodzą tradycyjnych świąt. Rezygnujemy ze świąt "za stołem" i wyjeżdżamy. All inclusive za granicą, ale i polskie góry, cieszą się ogromną popularnością.

Polacy nie chcą już spędzać Bożego Narodzenia i Sylwestra w domu. Coraz częściej decydują się na rodzinne wyjazdy, by nie spędzać długich godzin na organizacji świąt - sprzątaniu i przygotowywaniu potraw. W tym roku ogromną popularnością cieszą się wyjazdy w polskie góry. Mimo że ceny są wysokie, to blisko 85 proc. miejsc jest już zajętych. 

Zobacz wideo Jak zapanować nad dziećmi w czasie świąt? "Tu w grę wchodzi wychowanie od najmłodszych lat"

Boże Narodzenie w polskich górach. Blisko 85 proc. miejsc jest już zajętych 

Święta poza domem to trend, który rozwija się już od kilku lat. Coraz częściej decydujemy się na wyjazdy, chcąc uniknąć długich godzin poświęconych na przygotowywaniu posiłków i kroci wydanych na organizację świątecznego przyjęcia. Okazuje się, że za urlop w okresie świątecznym Polacy są jednak w stanie zapłacić krocie. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Do świąt pozostało jeszcze sporo czasu, jednak już teraz na popularnej stronie do rezerwacji noclegów Booking.com wyświetla się komunikat, który informuje o tym, że "84 proc. miejsc w Zakopanem jest już niedostępne w tym terminie". Na pobyt od 23 do 26 grudnia wyświetla się ponad 300 ofert. Poza tym terminem jest ich już o tysiąc więcej.  

Zainteresowanie jest ogromne, jednak ceny nie są niskie. Za pobyt czteroosobowej rodziny trzeba zapłacić minimum tysiąc złotych ze śniadaniami. Oferty luksusowych obiektów sięgają nawet 7 tysięcy złotych.  

Najpopularniejsze kierunki na Boże Narodzenie. Nie tylko Polska 

Jak podaje Wirtualna Polska, najpopularniejsze kierunki na świąteczny pobyt w górach to Zakopane, Wisła oraz Bukowina Tatrzańska i Krynica-Zdrój. 

W pierwszej dziesiątce próżno szukać miejscowości nadmorskich, ale chętnych na świętowanie w tym regionie nie brakuje. Na pewno jest ich dużo mniej niż w miejscowościach górskich 

- zaznacza Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl. 

Wyjazdy świąteczno-sylwestrowe z roku na rok cieszą się większą popularnością. Wiele osób decyduje się, by w tym okresie wyjechać na zagraniczny urlop. Nic dziwnego, kto nie chciałby zażyć słońca, gdy pogoda w naszym kraju nie rozpieszcza? Najpopularniejszymi kierunkami na tę porę roku są Egipt, Tunezja, Maroko, Tajlandia, Dominikana oraz Meksyk. Różnorodność kierunków, gdzie na przełomie grudnia i stycznia jest ciepło, sprawia, że można znaleźć ofertę na każdą kieszeń.  

Więcej o: