Najlepsze europejskie miejsca na zimowe wypady. Polskie miasto numerem jeden w rankingu

Polskie miasto trzeci rok z rzędu zostało uznane za najlepsze do odwiedzenia zimą. Doceniono je m.in. za piękne zabytki, ciekawe atrakcje, liczbę niedrogich restauracji oraz koszt tygodniowego zakwaterowania w hotelu. Chodzi o małopolską metropolię.

Serwis discovercars.com, który umożliwia międzynarodowy wynajem samochodów, co roku przygotowuje zestawienie "Najlepszych europejskich miast do odwiedzenia zimą". Analitycy wzięli pod lupę 10 popularnych europejskich stolic, które warto odwiedzić, mając niewygórowany budżet. 

Zobacz wideo Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 'najwspanialszych na świecie'

Polska triumfuje. Kraków zwyciężył w rankingu "Najlepszych europejskich miast do odwiedzenia zimą"

Każde z 10 wybranych miast zostało ocenione pod kątem: liczby tanich restauracji, kosztu tygodniowego wynajmu samochodu, kosztu tygodniowego zakwaterowania, przeciętnego kosztu biletów lotniczych z Londynu, największych atrakcji oraz ich cen. Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu okazała się stolica województwa małopolskiego, czyli Kraków.

Miasto królów polskich wyróżniono ze względu na popularne atrakcje takie jak Wawel, Muzeum Lotnictwa oraz Rynek Główny, do którego wstęp jest bezpłatny. Specjaliści przyznali Polsce 38 na 50 punktów. Kraków oferuje najtańsze zakwaterowanie w hotelu (ok. 2240 zł) oraz najmniejsze koszty wynajmu samochodu (ok. 508 zł). Polskie miasto pokonało m.in. Pragę, Berlin, Wiedeń i Kopenhagę.

Europa zimą. Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się czeska Praga. Zyskała tylko jeden punkt mniej od Krakowa, a doceniono ją m.in. za kultowe Stare Miasto, jarmark bożonarodzeniowy oraz zabytkowy kościół św. Mikołaja. W stolicy Czech znajduje się aż 1206 restauracji, idealnych na niewielki budżet. Tuż za Pragą znalazła się Bruksela z wynikiem 36 punktów. Stolica Belgii drugi rok z rzędu znalazła się na podium. Swoją wysoką notę zawdzięcza niskim kosztom lotu oraz największej atrakcji, czyli Wielkiemu Pałacowi, który można zwiedzić za darmo.

Eksperci z dicovercars.com za atrakcyjne podróżniczo uznali także: Paryż, Budapeszt, Tallinn, Berlin, Amsterdam, Wiedeń oraz Kopenhagę. Miasta te zapewniają zimową rozrywkę, nie uderzając przy tym po kieszeniach turystów. To świetne propozycje na niskobudżetowy, ale i niezwykle udany wypad po sezonie letnim. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: