Tutaj Polacy udadzą się najliczniej w okresie świąteczno-sylwestrowym. Wiemy, ile zapłacili za noclegi

Polacy uwielbiają spędzać Boże Narodzenie oraz Nowy Rok poza domem. Świetnie ukazują to najnowsze dane przekazane przez portal Nocowanie.pl. Okazuje się, że rodzima branża ma powody do zadowolenia, bo zimowych rezerwacji wciąż przybywa.

Wyjazdy świąteczno-sylwestrowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego - dzięki temu możemy uciec od gorączkowych przygotowań i odpocząć od codziennych obowiązków w najbardziej urokliwych częściach kraju. Gdzie w tym roku będą celebrować Polacy? 

Zobacz wideo Uliczni grajkowie na Krupówkach w Zakopanem

Polacy rezerwują zimowe wyjazdy

Jak wynika z danych przekazanych przez serwis Nocowanie.pl, rodzima branża noclegowa już zaciera ręce, bo po jesiennym zastoju liczba rezerwacji w końcu wystrzeliła w górę. Pod koniec roku Polacy tłumnie udadzą się na krótkie, średnio trzydniowe urlopy z rodziną lub przyjaciółmi.

Choć do końca miesiąca zostało jeszcze kilka dni, to już teraz rezerwacji dokonanych w październiku na okres świąteczno-noworoczny mamy cztery razy więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku

- poinformował w komunikacie Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl.

Święta i sylwester w Polsce. Gdzie wyjadą Polacy?

Okazuje się, że wśród najpopularniejszych kierunków niezmiennie królować będzie zimowa stolica Polski, czyli Zakopane. Podium uzupełniła Wisła oraz Bukowina Tatrzańska. Powody do zadowolenia mają także właściciele obiektów noclegowych w Krynicy-Zdroju, którzy przyciągają turystów korzystnymi cenami. Tam w okresie świąteczno-noworocznym płacimy średnio 89 zł. Dla porównania w stolicy Tatr średni koszt noclegu wynosi 117 zł, w Karpaczu 127 zł, Białce Tatrzańskiej 137 złotych, a w Poroninie aż 144 złote. 

Choć średnią wartość dokonanych rezerwacji oszacowano na 1780 złotych, to Zaniewski zaznacza, że urlopy można spędzić taniej. Cena zależy m.in. od standardu obiektu czy dodatkowych atrakcji. "Rodzinna Wigilia z góralską muzyką w tle, albo sylwester w atrakcyjnej oprawie mogą wiązać się z kosztem nawet tysiąca złotych za osobę za noc lub wyższym" - czytamy. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: