Ten prosty trik pozwala zaoszczędzić na biletach lotniczych. "Podważa to, czego nas tradycyjnie uczono"

Obecnie zorganizowanie budżetowej wycieczki wydaje się prawdziwym wyzwaniem. Coraz więcej płacimy nie tylko za hotele, wyżywienie, ale i transport. Jednak ekspertka ds. podróży wyjaśnia, że istnieje pewien sposób na uzyskanie nieco atrakcyjniejszych cen biletów lotniczych.

Jess Bohorquez to ekspertka ds. podróży znana na TikToku jako "Points By J". Na jej profilu można znaleźć przede wszystkim liczne wskazówki pozwalające na zorganizowanie wycieczek w korzystniejszej cenie. W jednym z ostatnich nagrań poruszyła temat popularnego błędu, który popełniamy podczas dokonywania rezerwacji biletów lotniczych

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków, czy odczuwają inflację nad Bałtykiem

Tanie bilety lotnicze. Ekspertka ma na to sposób

Bohorquez wyjaśniła, że podczas ostatniego spotkania jej przyjaciółka podzieliła się z nią trudnościami ze znalezieniem tanich biletów lotniczych. Po krótkiej rozmowie ekspertka zauważyła, że popełnia ona niezwykle popularny błąd. Jej zdaniem atrakcyjniejsze oferty możemy otrzymać, wyszukując każdy etap podróży jako lot w jedną stronę. Takie rozwiązanie zapewnia nam także większą elastyczność w zakresie wyboru różnych przewoźników oraz godzin wylotu. 

To moja rada dnia na obalenie mitów

- powiedziała. 

Myślę, że ta wskazówka podważa to, czego nas tradycyjnie uczono, dlatego cieszę się, że mogę pomóc ludziom w znalezieniu lepszych ofert lotów

- dodała w rozmowie z "New York Post". 

Sposoby na tanie podróżowanie

Komentujący zwrócili uwagę, że oczywiście metoda ta nie zawsze działa, jednak warto sprawdzać różne opcje. Zauważyli także, że kupowanie biletów w ten sposób zapewnia większą elastyczność podczas zmiany rezerwacji lub anulowania lotu powrotnego.

Sposobów na zaoszczędzenie w podróży jest znacznie więcej. Według ekspertów najlepszym momentem na kupowanie biletów jest poniedziałku, wtorek lub środa w okolicach północy. To właśnie w tym czasie przewoźnicy zmieniają oferty. Warto zachować także elastyczność co do daty i miejsca wylotu oraz dokonywać rezerwacji z dwu- lub nawet trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: