Najniebezpieczniejsze kraje świata 2023. Strach się bać, bo wśród nich są najpopularniejsze kierunki

Najnowsze zestawienie najniebezpieczniejszych krajów świata z pewnością wielu wprowadzi w osłupienie. Nic dziwnego, ponieważ znajdują się tam kraje, które chętnie wybieramy na urlop. Wśród nich znalazły się m.in. Egipt, Turcja czy Tajlandia.

Wybierając się na wakacje większość z nas ma na uwadze swoje bezpieczeństwo. Okazuje się jednak, że wiele popularnych kierunków okrzyknięto bardzo niebezpiecznymi. A to je najczęściej wybieramy na wakacje. Tworząc tę listę, pod uwagę wzięto wiele różnych kryteriów.  

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Najniebezpieczniejsze kraje świata 2023. Wśród nich najpopularniejsze wakacyjne kierunki 

Global Guardian, międzynarodowe przedsiębiorstwo oferujące usługi i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, opublikowało mapę najniebezpieczniejszych krajów świata. Wśród nich znalazły się kierunki, które chętnie wybierają Polacy. O niebezpieczeństwie w większości z tych krajów nawet byśmy nie pomyśleli. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Kryteria oceny, które wzięto pod uwagę to stabilność polityczna, częstotliwość występowania katastrof naturalnych, terroryzm, nastroje społeczne oraz zagrożenia związane ze zdrowiem. Za najniebezpieczniejsze uznano następujące państwa: Ukraina, Libia, Syria, Afganistan, Burkina Faso, Somalia, Jemen, Republika Środkowoafrykańska.  

Jednak to kraje uznane za bardzo niebezpieczne budzą wiele kontrowersji, ponieważ wybieramy je na zasłużony wypoczynek. Mowa tu m.in. o Meksyku, Kenii czy Sri Lance. Za kraje bardzo niebezpieczne uznano też takie państwa jak Jamajka, Haiti, Gwatemala, Honduras, Wenezuela, Etiopia, Republika Nigru, Irak, Pakistan, Papua Nowa Gwinea, Bangladesz, Birma. 

Te najpopularniejsze kierunki są niebezpieczne. Ale spędzamy w nich wakacje 

Za kraje o średnim stopniu niebezpieczeństwa uznano jedne z najpopularniejszych kierunków wakacyjncyh Polaków. Mowa tu o Turcji, Egipcie, Maroko, Albanii, Tunezji czy Tajlandii. Za tak samo niebezpieczne uznano Indonezję, Rosję, Iran, Nepal, Indie oraz Gruzję.  

Jeśli mamy zaplanowane wakacje w którymś z tych krajów, nie warto popadać w panikę. Rezydenci i touroperatorzy dbają należycie o bezpieczeństwo swoich klientów. Warto więc zabrać ze sobą uśmiech i świetnie się bawić.  

Więcej o: