Wystarczyła chwila nieuwagi. Tak Polka została okradziona w Barcelonie. "Uczcie się na moim błędzie"

Osoby podróżujące do popularnych miejscowości turystycznych muszą zachować szczególną ostrożność. Chwila nieuwagi może bowiem doprowadzić do utraty cennych przedmiotów osobistych. Przekonała się o tym Marlena, która niedawno wypoczywała w Barcelonie.

Marlena, aktorka i specjalistka do spraw social media postanowiła spędzić jesienny urlop w hiszpańskiej Barcelonie. Poznawała zakamarki miasta, zachwycała się pięknymi widokami i odwiedzała miejscowe lokale. To właśnie po wizycie w jednej z tamtejszych kawiarni dokonała szokującego odkrycia. 

Zobacz wideo Sylwia Peretti została okradziona przez znajomego!? "Ukradł mi całą biżuterię, wszystkie zegarki"

Polka okradziona w Barcelonie

W jednym z ostatnich nagrań na TikToku kobieta wyjaśniła, że poszła na kawę do jednej z kawiarni zlokalizowanej w spokojnej dzielnicy, niedaleko hotelu. Kiedy zajęła miejsce przy stoliku, postanowiła powiesić torebkę na oparciu krzesła. Była przekonana, że takie rozwiązanie jest bezpieczne. W końcu naprzeciwko siedział jej chłopak, a ona poczułaby, gdyby ktoś próbował ruszyć jej własność. Nic bardziej mylnego. W pewnym momencie zorientowała się, że jej torebka zniknęła z oparcia. 

Zdesperowana turystka zaczęła szukać zguby na pobliskich śmietnikach i zgłosiła sprawę na policję. Dodała, że "jak to w Barcelonie bywa", nikt nie zamierzał nic z tym nic zrobić. 

Ja zawsze jestem przeczulona na kradzieże. Tyle o tym słyszałam, od znajomych, rodziny. A jednak. W ułamku sekundy, nie wiadomo kiedy. Uczcie się na moim błędzie i w kawiarni, knajpie nigdy nie wieszajcie torebki na krześle

- przestrzegła tiktokerka. 

Uwaga na złodziei

Nagranie dotarło już do 31 tys. użytkowników TikToka. Wielu komentujących zwróciło uwagę, że kradzieże w Barcelonie są normą i dzieliło się podobnymi doświadczeniami. Dlatego tak ważne jest, by nie tracić czujności podczas podróży.

Na początku wakacji pisaliśmy o sposobach na ochronę przed kieszonkowcami. Szczególnie polecamy zaopatrzyć się w niewielką nerkę na pieniądze i dokumenty, którą możemy schować pod ubraniem. Warto korzystać także z hotelowych sejfów i podczas zwiedzania nie zabierać ze sobą całej gotówki. W zatłoczonych miejscach trzymajmy rzeczy osobiste przy sobie i... nie wieszajmy toreb na oparciach krzeseł. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: