Gdzie na grzyby? Z tych lasów wrócisz z pełnymi koszami. Ich zawartość będzie nie do przejedzenia

Sezon na grzyby 2023 trwa w najlepsze. Wiele osób zastanawia się więc, gdzie na grzyby, by wrócić z pełnymi koszami i nie zmarnować czasu. Przychodzimy z pomocą.

Październik to czas porządnych zbiorów. Warto jednak wybrać się w takie miejsce, by nie zaliczyć wtopy, a wrócić z koszami pełnymi grzybów. Wiele osób chwali się już w sieci tym, ile udało im się zebrać. Jeśli pojedziesz we wskazane regiony, dołączysz do grupy tych szczęśliwców. 

Zobacz wideo Mądra Babcia przygotowała puszysty omlet z grzybami. Dawno nie jedliśmy tak dobrego

Gdzie na grzyby? Grzyby będą wysypywać się z wiader 

Z raportu portalu grzyby.pl wynika, że na początku października najbardziej opłaca się wybrać na grzyby we Włocławku i Płocku. Z pełnymi koszami wrócimy też z suwalskich lasów. Mieszkańcy województwa lubuskiego powinni tłumnie ruszyć na grzyby - podobnie jak Podkarpacia i Małopolski

Z kolei jak podaje eska.pl, Bieszczady to prawdziwa mekka grzybiarzy. Każdego roku w szczycie sezonu można trafić tu na wiele grzybów. Wybierając się do tamtejszych lasów, należy pamiętać, by zabrać zapasowe wiaderka, bo z pewnością będzie szkoda zostawić tyle pięknych okazów w lesie. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.  

Gdzie są grzyby? W tych regionach ich nie brakuje 

Z kolei w Beskidzie Niskim można natknąć się na wiele rydzów i prawdziwków. Puszcza Knyszyńska w województwie podlaskim również nie zawiedzie. A Puszcza Notecka, czyli kompleks leśny rozciągający się między województwami lubuskim i wielkopolskim, również ma wiele do zaoferowania. To najlepsze miejsce na zbieranie maślaków, podgrzybków, kozaków i wielu innych grzybów

Puszcza Kozienicka na granicy powiatów radomskiego i kozienickiego to kolejne miejsce warte odwiedzenia, jeśli chcemy wrócić z pełnymi koszami. Znaleźć tu można liczne okazy takich grzybów jak kurki, borowiki, koźlarze czy maślaki. Pysznych grzybów nie brakuje też w Borach Tucholskich na północy Polski. Podgrzybki, kanie, maślaki, gąski to tylko niektóre grzyby, na które można tam trafić.

Więcej o: